Робота майбутнього: наскільки цікавіше стануть робочі місця?

1507 переглядів Немає коментарів

Роботи грядуть і віднімуть у нас робочі місця? Насправді, до 45% робочих завдань, які виконуються в даний час працівниками різного роду, можуть бути автоматизовані з використанням вже наявних технологій.

А які з’являться в майбутньому?

Проте є в цій історії один момент, який часто не береться до уваги: ​​в той же час, як нові технології руйнують робочі місця, вони створюють і багато нових. Насправді, більше половини робочих місць, до яких в даний час заздалегідь готують школярів, в майбутньому перестануть існувати. Інновації продовжують народжувати неймовірні нові галузі, в яких фонтаном починають бити нові робочі місця.

Ми занадто часто використовували зображення, щоб побачити похмуре майбутнє, в якому роботи залишають нас без роботи і сенсу існування. Але ж ми можемо уявити неймовірне паралельне майбутнє, в якому технології створюють ще більше можливостей для робітників різних напрямів.


Реклама: Современные обогреватели Ballu BHH/M – 09 являются гармоничным сочетанием высоких технологий и эстетических трендов современного мира дизайна.


Що ж нас чекає в нашому робочому майбутньому?

Творчий сегмент

Технологічні тенденції повинні привести нас до так званої «економіки уяви». Вона визначається як «економіка, в якій інтуїтивне і творче мислення створює економічну цінність після того, як логічне і раціональне мислення віддається на виконання інших видів економіки». Люди як і раніше справляються краще машин, коли справа доходить до винахідництва і розсовування інтелектуальних, творчих і уявних кордонів, що не дозволяє з легкістю автоматизувати ці завдання.

Приклади робочих місць в творчому сегменті найближчого майбутнього включають модних 3D-модельєрів, дизайнерів досвіду віртуальної реальності, дизайнерів органів і архітекторів доповненої реальності. Ці робочі місця будуть залежати від появи нових творчих інструментів, таких як тривимірний друк і віртуальна реальність, а також і інших цифрових пристроїв.

Що примітно в цих ролях, так це те, що вони за своєю суттю багатодисциплінарного. Наприклад, дизайнеру досвіду віртуальної реальності доведеться об’єднати досвід як в області мистецтва, так і технологій для створення захоплюючих світів.

Нейронаука, поліпшення людини і біоінженерія

У міру розвитку генної інженерії і нейроінженерних поліпшень зростає і попит на фахівців в цій області. Можливо, одного разу люди зможуть завантажувати свою свідомість в машини, зливатися думками з іншими, записувати чужі спогади і навіть бачити, про що думають інші, що відчувають і мають намір зробити.

Багато інноваторів і вчених працюють над тим, щоб перетворити все це в реальність.

На початку минулого року Ілон Маск представив Neuralink, компанію, мета якої – об’єднати свідомість людини зі штучним інтелектом, «нейронним мереживом». Нам вже вдалося з’єднати два мозки через Інтернет, дозволивши одному мозку спілкуватися з іншим. Безліч дослідницьких команд змогли розробити механізми для «читання думок» або відтворення спогадів окремих осіб за допомогою пристроїв. Нехай і в найпростішому варіанті. Ми також побачили безліч проривів в області генної терапії та генної інженерії. Список довгий.

Приклади робочих місць в цій галузі включають «зломщика мозку», техніка нейроімплантаціі, фахівців з  інженерів нейроробототехніки.

Фахівці з етики, філософи і політики від технологій

Технології – надзвичайно потужний інструмент, який породжує безліч нових соціальних, етичних і моральних проблем. Постійно. Самі по собі технології не є злом чи добром; злом або добром робить його суспільство.

У міру того, як з’являється все більше захоплюючих технологій – наприклад, віртуальна реальність, Нейрокомп’ютерні імплантати і «Інтернет речей» – буде зростати попит на професіоналів, які зможуть ставити правильні питання про ці нові інструменти і встановлювати відповідні етичні рекомендації для самих різних складних сценаріїв. Це може відбуватися на рівні компанії, уряду або навіть на особистому рівні, наприклад, в процесі надання рекомендацій особам, які шукають етичні консультації.

Які фахівці будуть потрібні в цій галузі? Наприклад, консультанти по поліпшенню когнітивних здібностей, етики генетичної модифікації, цифрові детективи, захисники конфіденційності, укладачі технозаконів і багато інших. Ця область буде мати першорядне значення для нашого виду, якщо ми хочемо оптимізувати переваги технологій і мінімізувати їх шкоду.

Відновлювана енергія

Найбільші проблеми сучасного світу створюють також і найбільші можливості для ринку. Оскільки зміна клімату стає зростаючою загрозою для нашого виду, ми стикаємося з необхідністю приймати правильні рішення. Багато міст інтегрують різні рішення, які включають екологічно чисту інфраструктуру, чистий транспорт і поновлювані джерела енергії.

В результаті зростання попиту на поновлювані джерела енергії і чисті рішення вже створив багато робочих місць і створить ще більше. Наприклад, сонячна і вітряна промисловість були основними двигунами створення робочих місць в секторі відновлюваних джерел енергії в США, в якому в 2016 році було задіяло 777 000 чоловік. Багато країн планують взагалі відмовитися від вичерпуються джерел палива в найближчі десятиліття.

І тоді нам будуть потрібні планувальники розумних міст, архітектори чистих енергомереж, дизайнери будинків з нульовими відходами, консультанти по використанню енергії та багато інших.

Майбутнє транспорту

Багато хто боїться, що розвиток автономного транспорту залишить мільйони людей без роботи, і це дійсно так. Але хоча інновації в секторі транспорту усунуть необхідність в частині робочих місць, поява самоврядних автомобілів, електромобілів, дронів і Hyperloop неминуче спричинить за собою необхідність у фахівцях нового типу.

Читайте також: Голова лабораторії досліджень Apple розповів про роботу над автопілотом

Наприклад, будуть потрібні будівельники з навичками роботи з новітніми електроелементами, оператори нових видів транспорту, аналітики руху транспорту і інженери самоврядних операційних систем.

Якщо заглядати ще далі в майбутнє, можна побачити появу міжпланетних космічних пілотів. Зовсім недавно пасажирський космічний корабель Virgin Galactic VSS Unity здійснив свій сьомий політ. SpaceX також анонсувала Interplanetary Transport System. Людству неминуче доведеться стати міжпланетним видом – і це буде означати появу безлічі нових робочих місць і можливостей, про які ми і мріяти не могли.

Нашою кінцевою метою має бути створення суспільства, в якому робота буде мотивована пристрастю, творчістю і бажанням внести вклад в майбутнє нашого виду. Робота повинна розвивати людини і являти собою прогрес. І неважливо, буде це прогрес технологічним, інтелектуальним або творчим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *