Який сенс мотоцикла без вершника

215 переглядів Немає коментарів


Не тільки автомобілі, але і мотоцикли стають автономними. Для чого ж їх можна використовувати?

Безпілотні транспортні засоби розвиваються день у день. Скоро може настати такий час, коли водити нам просто не знадобиться: це за нас буде робити штучний інтелект.

Із застосуванням автономних автомобілів все досить ясно: вони можуть перевозити пасажирів, вантажі з одного місця в інше, при цьому водієві не потрібно робити практично нічого. Також і інші роботи-машини грають цілком собі конкретні ролі: від доставки продуктів і посилок, до подачі страв. Але із мотоциклами не все так однозначно.

Звичайно ж на нашому ринку ще немає такого мотоциклу, але купити японську та китайську мототехніку по низьким цінам Ви завжди можете купити на на этом сайте!


Так як же тоді можна використовувати мотоцикл без “вершника”?

Можливості безпілотних мотоциклів продемонструвала компанія BMW, представивши на виставці CES в Лас-Вегасі своє дітище. Мотоцикл без людини проїхав по парковці, роблячи круті повороти вліво і вправо. Коли він зупиняється, його підніжка відкривається, дозволяючи припаркуватися і зайняти стійке положення.

Цей проект знаходиться в розробці у BMW з 2014 року, і його мета полягає не в тому, щоб вивести на вулиці такі засоби пересування. Замість цього вони будуть використовувати деякі елементи автономності, щоб допомагати іншим транспортним засобам орієнтуватися на міських вулицях. Крім того, за допомогою таких безпілотних прототипів можна розробляти і перевіряти засоби безпеки для гонщиків. Майкл Пейтон, віце-президент BMW в Америці, говорить:

Намір полягає не в тому, щоб доставляти піцу або отримати ще один Uber.

Замість цього розробники хотіли б “допомогти гонщикам стати краще”, а також посприяти розвитку технологій у світі автономних транспортних засобів, де зв’язок між автомобілями буде відігравати ключову роль

За словами Пейтона, можливі області застосування таких технологій можуть включати в себе адаптивний круїз-контроль для мотоциклів. Крім того, в майбутньому автомобілі зможуть попереджати вас, якщо ви спробуєте змінити смугу руху, в той час як в сліпій зоні знаходиться інший автомобіль або мотоцикл. Пейтон додає:

Якби мотоцикл зв'язувався з машиною, то машина знала б, що в цьому місці знаходиться мотоцикл.

Це означає, що автомобіль знав би, що на місці, яке водій хоче зайняти, вже знаходиться інший транспортний засіб. У перспективі, це дозволило б уникнути маси ДТП.

Автономні автомобілі для сприйняття навколишнього середовища покладаються на високотехнологічні датчики. Але у цього мотоцикла немає нічого подібного. Ні і гіроскопа, щоб підтримувати рівновагу. Замість цього мото управляється дистанційним пультом управління, а швидкість руху встановлюється заздалегідь.

Щоб змусити цей мотоцикл їздити без водія, розробники почали із звичайного серійного транспортного засобу, в який додали мотор для рульового управління. Додатково були автоматизовані інші елементи управління, такі як зчеплення. Так роботу пристрою пояснює Фелікс Дайссінгер, який очолює службу безпеки і підтримки мотоциклів в BMW Motorrad.

Їх метою не був повністю автономний мотоцикл: таким він вийшов сам собою. Розробники просто хотіли зробити пристрій, який пропонував би водієві більше варіантів їзди і поліпшив би показники безпеки. Дайссингер говорить:

Ідея полягає в тому, щоб підтримати гонщика, а не вивести його з гри.

Інтелектуальні технології до цього вже використовувалися концерном у своїх мотоциклах. Взяти хоча б BMW S1000 RR і його бортовий датчик, який може вимірювати кут нахилу транспортного засобу. Він також передає інформацію системі контролю тяги і гальм. Це робить мотоцикл безпечнішим.

Як бачите, мотоцикли майбутнього аж ніяк не пересаджують людину на лаву запасних, а просто піклуються про його безпеку. Погодьтеся, трохи моторошно спостерігати за тим, як мотоцикл рухається без водія. Але це вже не фантастика, і навіть не концепція, а реальність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *