Як використовувати uMatrix для блокування реклами і небажаного контенту

umatrix-logo
6260 переглядів Немає коментарів

Розширення uMatrix для Mozilla Firefox, Google Chrome і Opera надає користувачеві повний контроль над завантажуваними даними і контентом при відкритті веб-сайтів у браузері.

uMatrix-main-page

Розширення uMatrix розроблено і підтримується Реймондом Хіллом (Raymond Hill), який також є розробником популярного блокувальника реклами uBlock Origin.

Ви запитаєте, чому не можна було об’єднати ці два розширення в одне? Хоча обидва розширення можуть використовуватися з однаковою метою – блокування контенту – вони серйозно відрізняються за можливостями. Якщо говорити спрощено, то uMatrix схожий на просунутого брата uBlock Origin. Ви отримуєте більше можливостей для управління і, крім того, більш високий рівень конфіденційності.


CloneApp – резервні копії встановлених програм з усіма їх налаштуваннями


Установка uMatrix

uMatrix доступний для установки в каталогах розширень для браузера Mozilla Firefox, Google Chrome і Opera і працює у всіх останніх версіях зазначених браузерів. Перейдіть на сторінку розширення і додайте його в ваш браузер.

Попередньо рекомендується видалити або відключити будь-які встановлені в браузері блокувальники контенту (наприклад, NoScript, uBlock Origin, Adblock Plus), щоб уникнути потенційних проблем.

Розширення додає іконку в основну панель браузера, яка використовується для управління сайтами. Перш ніж приступити до роботи, можна відвідати сторінку налаштувань розширення і внести зміни в початкову конфігурацію.

Налаштування розбиті по вкладках, також, як і в uBlock Origin.

dodatkovi-nalashtuvannya-uMatrix

Нижче представлений список параметрів, які можуть виявитися корисними.

  • Налаштування > Зручність – Показати число окремих запитів на іконці.
  • Налаштування > Зручність – Приховувати залишився від заблокованих елементів місце (якщо елемент заблокований, його місце розміщення буде приховано. В результаті сайт може виглядати чистіше, але не виключені помилки відображення на деяких ресурсах).
  • Приватність – Видаляти заблоковані куки. uMatrix не запобігає установку файлів куки, але блокує передачу з локальної машини.
  • Приватність – Видаляти вміст локального сховища заблокованих сайтів.
  • Приватність – Підміняти рядок HTTP referrer в запитах до сторонніх джерел.
  • Приватність – Підміняти рядок User-Agent, випадково вибираючи з розташованих знизу, кожні x хвилин.

Ви також можете перевірити перелік сайтів, заборонених на глобальному рівні і додати в нього свої списки. За замовчуванням для блокування реклами, трекерів і шкідливих завантажень використовується 6 списків.

Після цього вам належить вибрати режим роботи uMatrix. Доступно 2 основних варіанта – блокувати всі або вирішити все.

Інтерфейс

Спочатку інтерфейс може здатися страшним. У ньому перераховані всі вхідні і сторонні сполуки, які створює веб-сторінка, та типи даних, такі як файли cookie, CSS або сценарій, які завантажуються або блокуються.

interface-uMatrix

Кольори використовуються для вказівки завантаженого (зелений) і заблокованого (червоний) вмісту.

Ви можете натиснути на заголовок, наприклад, cookie, щоб дозволити або заборонити цей тип даних глобально (з винятками, які ви визначаєте). Зелений колір означає, що тип вмісту дозволений, червоний, що він заборонений.

Порада: Щоб дозволити елемент, потрібно клікнути у верхній половині відповідної клітинки, щоб заборонити – у нижній половині. Існує принципова різниця між темно-зеленим і світло-зеленим, а також темно-червоним, світло-червоним. Темні кольори означають, що до осередку прив’язаний запис в білому або чорному списку ресурсів, більш світлі кольори означають, що статус успадковується.

Користувач також може заблокувати або заборонити певні імена хостів. Ви можете заблокувати або дозволити всі елементи для імені хоста або використовувати докладні елементи управління для дозволу або заборони певних типів даних, наприклад, фреймів.

Блокувати всі

uMatrix-blokuvaty-vsi

Якщо ви налаштуєте uMatrix на блокування всіх елементів і типів даних, то будуть дозволені тільки елементи з білого списку. Щоб включити режим блокування, додайте в чорний список (встановіть темно-червоними) осередку “все” і “frame”.

Ви можете дозволити осередку “css” та “img”, щоб стилі і зображення завантажувалися при підключенні до сайтів.

Натисніть на значок замку, щоб зберегти змінену конфігурацію.

У цьому режимі блокується все, крім стилів CSS і зображень. Це покращує конфіденційність і безпеку і економить трафік. Недоліком цього даного режиму можна назвати проблеми візуалізації деяких ресурсів і помилки взаємодії.

Дозволити всі

uMatrix-dozvolyty-vsi

Режим “Вирішити всі” дозволяє будь-яке підключення та типи даних, за винятком імен сайтів, внесених у чорний список. Даний режим мінімізує ризики проблем сумісності, але не оптимальний з точки зору конфіденційності і безпеки.

Щоб включити цей, додайте в білий список (встановіть темно-зеленої) осередок “всі”. Переконайтеся, що всі інші комірки також мають зелений колір. Натисніть на значок замку, щоб зберегти змінену конфігурацію.

Висновок

Ви можете налаштувати uMatrix у відповідності з вашими потребами. Якщо вам потрібна максимальна конфіденційність і безпеку, то використовує режим блокування та встановіть білий список ресурсів, яким ви довіряєте. Ви можете тимчасово вирішувати певні елементи в uMatrix або завантажувати сайти в режимі inprivate.


Розробник: Raymond Hill (gorhill)
Ліцензія: Freeware (безкоштовно)
Версія: 1.1.12 (Chrome, Firefox) / 1.0.0 (Opera)
Оновлення: 2017-11-28
Системи: Windows / Mac OS / Linux
Інтерфейс: російська / англійська

Завантажити uMatrix

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *