Як включити двофакторну аутентифікацію в Google

google-2-step-autentyfikatsiya
554 переглядів Немає коментарів

Ваш обліковий запис Google потребує посиленого захисту, тому що він використовується для доступу до даних банківської картки для здійснення покупок в магазині додатків Google Play, важливим повідомленнями, документам і листам і навіть до відеороликів на YouTube.

На щастя, технологічний гігант реалізував систему двофакторної аутентифікації ще в 2010 році.

У Google дана система називається “Двоетапна аутентифікація“. Даний метод дозволяє ідентифікувати користувача за допомогою мобільного пристрою. При включенні номера телефону в Google користувачеві доступно кілька опцій. Перша опція називається Google Prompt – користувач просто додає свій смартфон в аккаунт і перевіряє, що на вашому пристрої встановлено пошуковий додаток Google. Потім при спробі входу в аккаунт потрібно буде підтвердити на смартфоні, що це робите ви особисто.

 аґенція мовних послуг

Якщо це не спрацює, то доведеться ввести додатковий код, який буде відправлений на смартфон за допомогою текстового SMS-повідомлення, голосового виклику або за допомогою програми Google Authenticator. У своєму персональному акаунті ви можете зареєструвати свій комп’ютер, щоб не вводити код при кожній авторизації. Якщо ви є власником корпоративного облікового запису G Suite, ви можете налаштувати отримання коду кожні 30 днів.

Google Authenticator може згенерувати код аутентифікації, навіть якщо смартфон не підключений до мережі Інтернет. Вам потрібно спочатку підключити двоетапну перевірку. Потім програма буде сканувати QR-код на екрані робочого столу, а потім згенерує одноразовий паролі в залежності від часу або значення лічильника, який потрібно ввести у відповідне поле. Даний метод замінює текстові повідомлення, голосові дзвінки або повідомлення електронної пошти. Google Authenticator підтримує роботу з іншими сервісами, такими як LastPass, Facebook, Evernote, Microsoft, Dropbox і Slack.

qr-google

Після того, як ви налаштувати двоетапну перевірку Google, знову відвідайте розділ налаштувань вашого облікового запису Google. Там ви зможете налаштувати номер телефону, на який будуть приходити коди доступу, переключитися на використання Google Authenticator і отримати доступ до 10 резервних кодів, які можна роздрукувати на випадок надзвичайних ситуацій (наприклад, розрядилася батарея смартфона і ви не можете отримати доступ до додатка для аутентифікації).

У цьому інтерфейсі, ви можете створити паролі додатків. Припустимо, що ви хочете використовувати акаунт Google в сервісі, який не підтримує стандартну авторизацію Google. У випадку, якщо у вас активована двофакторна аутентифікація вам знадобитися пароль додатки для використання облікового запису Google в сервісі.

pochaty-2-faktor-auntefikation

Як включити двофакторну аутентифікацію в Google

 • Натисніть на сторінці профілю у верхньому правому куті екрану і натисніть на кнопку “Мій акаунт“.
 • Після того, як сторінка аккаунта завантажиться виберіть сторінку “Безпека і вхід“.
 • У секції “Пароль і спосіб входу в аккаунт” виберіть пункт “Двоетапна аутентифікація“.
 • На даному кроці, якщо ви захочете внести зміни в процедуру аутентифікації, Google може запросити повторне введення пароля. Введіть пароль, щоб продовжити налаштування безпеки.
 • Тепер ви можете налаштувати двоетапну перевірку. Натисніть кнопку “Почати“.
 • Введіть свій номер телефону. Ви зможете отримувати текстові повідомлення або телефонні дзвінки на даний номер. Виберіть потрібну опцію і натисніть “Далі”.
 • Після цього ви отримаєте SMS-повідомлення або дзвінок з кодом доступу. Просто введіть цифри без префікса “-G” і натисніть “Далі”.
 • Після цього відкриється наступна сторінка з повідомленням “Вийшло! Включити двоетапну перевірку?”. Натисніть Кнопку “Включити“.

Після цього ви можете перейти на сторінку налаштування двоетапної перевірки, де можна налаштувати альтернативний другий фактор на випадок, якщо ви не можете отримувати текстові повідомлення або голосові виклики. Зверніть увагу, що за замовчуванням використовується опція отримання кодів по SMS. Працездатність даного способу залежить від вашого стільникового оператора. Крім того, цей метод є менш безпечним, ніж інші доступні методи. Ще дуже популярними опціями є використання програми Google Authenticator або Google Prompt.

Як додати Google Authenticator в якості другого фактора аутентифікації

 • Встановіть на свій мобільний пристрій або розширення в Google Crome додаток Google Authenticator.
 • Перейдіть на сторінку налаштування двоетапної перевірки облікового запису Google і в панелі “Додаток Кодів” натисніть кнопку “Створити”
 • Виберіть операційну систему свого смартфона Android або iOS і натисніть “Далі”
 • Відкрийте Google Authenticator на мобільному пристрої і виберіть опцію “Сканувати штрих-код”
 • Перевірте QR-код, який відображається на екрані комп’ютера і натисніть Далі
 • На екрані мобільного телефону з’явиться повідомлення “секретний код збережений” і з’явиться цифровий код. Введіть цей код на комп’ютері і натисніть “Підтвердити”

Як додати Google Prompt в якості другого фактора аутентифікації

 • Перейдіть на сторінку налаштування двоетапної перевірки облікового запису Google і в панелі “Google Prompt” натисніть кнопку “Додати телефон”
 • На наступному екрані натисніть “Приступити”
 • Виберіть телефон, прив’язаний до аккаунту Google. Переконайтеся, щоб на телефоні було встановлено пошукове додаток “Google”, і він був підключений до Інтернету.
 • Натисніть “Далі”.
 • У вікні повідомлення на мобільному телефоні натисніть кнопку “Так”.
 • Потім натисніть кнопку “Готово” на комп’ютері. Налаштування Google Prompt завершена.

Як створити пароль додатку Google

Пароль додатка являє собою 16-значний код доступу, який дає додатком або пристрою має дозвіл на доступ до вашого аккаунту Google. Якщо ви використовуєте двоетапну перевірку і бачите помилку “неправильний пароль” при спробі увійти в свій обліковий запис Google, пароль програми може вирішити проблему. У більшості випадків вам потрібно буде вводити пароль додатки тільки один раз для кожної програми або пристрою, тому не турбуйтеся про його запам’ятовуванні.

 • Натисніть на посилання “паролів програм” в секції “Пароль і спосіб входу в аккаунт” сторінки налаштування безпеки облікового запису Google. Вас можуть попросити увійти у свій акаунт Google.
 • Внизу у випадаючому списку виберіть програму, яку ви використовуєте.
 • У наступному списку виберіть пристрій, який ви використовуєте.
 • Натисніть кнопку “Створити”.
 • Дотримуйтесь інструкцій, щоб ввести пароль додатки (16-значний код в жовтій рядку) на пристрої.
 • Натисніть “Готово”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *