Як скасувати лист у Gmail

318 переглядів 2 коментарі


Кнопка “Скасувати” – одна з найкорисніших функцій Gmail. Ось як нею користуватися.

У миттєвої доставки електронної пошти є свої недоліки. Надіславши електронне повідомлення, ви не зможете повернути його назад. Це може стати проблемою, якщо ви, наприклад, надіслали повідомлення, коли воно ще не було готове, або не тому адресату. Але для користувачів пошти Gmail є хороша новина. Справа в тому, що у Gmail є швидкий і ефективний спосіб скасувати надіслані повідомлення до того, як станеться найгірше. Функція дозволяє повернути імейл і запобігти його появі в чиїсь-небудь поштовій скриньці. Ось як працює ця функція в браузері і на мобільних пристроях.

Перевірте налаштування

Раніше користувачам доводилося самостійно включати в налаштуваннях скасування відправки пошти. Однак тепер інтернет-гігант Google зробив це стандартною функцією Gmail, яка завжди включена за замовчуванням. Але все одно рекомендується перевірити налаштування, щоб переконатися, що цей режим активований.

Для цього увійдіть в Gmail під своїм обліковим записом. Потім натисніть на значок шестеріні в правому верхньому куті, трохи вище списку електронної пошти. У меню, що з’явилося, виберіть пункт “Налаштування”.

Відрегулюйте налаштування при необхідності

Меню налаштувань містить всі спеціальні функції, які ви можете активувати або налаштувати в Gmail. Знайдіть у вкладці “Загальні” розділ під назвою “скасування відправки”. Там є можливість налаштування проміжку часу для скасування – від 5 до 30 секунд з моменту відправлення. Якщо ви переживаєте, що можете помилково послати повідомлення, то варто встановити період відміни більше 10 секунд. П’ять секунд занадто мало, щоб зрозуміти, що ви допустили помилку і встигнути натиснути скасування.

Вибравши інтервал, прокрутіть вниз до самого кінця і натисніть на кнопку “Зберегти зміни”.

Зверніть увагу, що імейл може з’явитися в поштовій скриньці того, кому ви його відправили, до того, як ви відмінете його. Можливо, що людина навіть встигне його прочитати, тому так важливо діяти швидко.

Надішліть тестовий лист

Тепер, коли ви налаштували інтервал, протягом якого можете скасувати лист в Gmail, прийшов час перевірити роботу сервісу. Натисніть на кнопку “Написати” в лівому верхньому кутку екрану і відправте електронного листа самому собі.

Відразу після відправки в лівому нижньому кутку вікна з’явиться спливаюче вікно з повідомленням про те, що повідомлення було відправлено. Крім кнопки “Переглянути повідомлення” посередині з’явиться ще одна кнопка під назвою “Скасувати”. Якщо ви почекаєте, то помітите, як опція “Скасувати” зникне. Це означає, що вибраний вами період скасування минув і тепер ви не можете відкликати надісланий лист. Якщо ви не знаєте, як довго триває період скасування, то проведіть тест кілька разів, змінюючи інтервали в Налаштуваннях.

Натиснувши на кнопку “Скасування” , ви побачите, що лист з’явився знову в тому ж стані, в якому він був на момент відправки. Це дозволяє вільно редагувати вміст листа і змінити адресата, якщо це необхідно. Після того, як електронний лист було скасовано, ви можете працювати над ним без обмежень за часом або просто видалити його і почати все спочатку.

Скасування електронного листа на iOS або Android

Скасування відправлення електронного листа на iOS – і Android-пристроях настільки ж просте, як і в веб-браузері, і не вимагає установки додаткових параметрів. Після відправки електронного листа ви побачите в нижній частині екрану (праворуч, а не ліворуч) кнопку “Відзначити”. Натискайте на неї і готово. Зверніть увагу, що як і у випадку з веб-версією, ця кнопка буде відображатися лише кілька секунд, тому дійте швидко.

Як і у випадку з веб-клієнтом, рекомендується відправити тестовий лист, щоб перевірити, чи працює ця функція облікового запису, перш ніж покладатися на неї.
Як виявилося, скасувати повідомлення можна не тільки в багатьох популярних месенджерах, але і в Gmail. А ви знали про таку корисну функцію? Як часто користуєтеся нею, і чи згодні, що Google варто збільшити інтервал часу, протягом якого можна повернути відправлений лист назад?

Останні коментарі

  1. Як видалити на пристрої Айфон скріншот або фотокопії, в любий момент які були надісланні адресату в Gmail.com ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *