Як покращити, або посилити, сигнал Wi-Fi роутера

yak-pokrashchyty-syhnal-Wi-Fi-routera
441 переглядів Немає коментарів

Тягнути кабелі по квартирі і бути прив’язаними до одного й того ж місця – це не для сучасних користувачів. Більшість вважають за краще бездротове підключення за допомогою Wi-Fi. Це, справді, гарне рішення, яке позбавляє від проблем з дротами і дозволяє користуватися інтернетом по всій квартирі з декількох пристроїв.

Але нерідко буває так, що Wi-Fi перестає працювати належним чином, що призводить до певних складнощів. Роутер підключений до Мережі, працює, але ноутбук і планшет не бачать мережу. Інша ситуація – мережа видна, підключена до пристрою, але швидкість з’єднання практично нульова. Обидві ситуації, як мінімум, не приємні, але не варто впадати у відчай – є способи вирішити проблему своїми силами.


Wi-Fi без роутера


Новий Wi-Fi-роутер

Поглянувши на ситуацію зверху, можна помітити, що більшості користувачів роутери дістаються від провайдера. Зовсім небагато набувають мережеве обладнання самостійно. Мета провайдера – запустити роботу Wi-Fi-мережі. При цьому у нього немає прямої зацікавленості в тому, щоб мережеве обладнання, яке встановлюється абонентам, було найсучаснішим.

Novyj-Wi-Fi-routerОператори, як правило, встановлюють бюджетні роутери з посередніми характеристиками. Хорошим рішенням оптимізації роботи домашньої мережі Wi-Fi, може бути придбання нового роутера. При цьому немає сенсу купувати найдорожчий роутер за скажені гроші, а ось середні за ціною та характеристиками пристрою – ваш варіант. Також необхідність заміни роутера може бути обумовлена ​​тим, що він втратив свою актуальність в силу віку. Мережеві технології постійно розвиваються і те обладнання, яке було актуальним кілька років тому, вже не працює так, як потрібно користувачеві.

Оновлюємо прошивку роутера

Стоїть і стоїть собі роутер, працює, а прогрес йде вперед. Розробники регулярно випускають нові версії прошивок, які дозволяють обладнанню залишатися актуальним, ще якийсь час. Багато користувачів не спромагаються відкрити настройки роутера і перевірити, чи є встановлена версія його ПО останньої. Це дуже важливо!Obnovlyaem-proshivku-routeraЄ стереотип, що настройка роутера, а, тим більше, оновлення його прошивки пов’язано з труднощами. Насправді, в цьому немає нічого архіскладно. Зайшовши в веб-інтерфейс, можна досить швидко в усьому розібратися – не заплутатися допоможуть докладні підказки та інструкції по оновленню. Якщо ж їсти не ясні моменти, то їх завжди можна прояснити в техпідтримку провайдера або виробника обладнання. Щоб отримати доступ до налаштувань і можливості поновлення, необхідно отримати пароль від роутера. Знайти його можна, подивившись на етикетку знизу / збоку роутера, або в договорі, якщо обладнання надано в користування оператором.

 

Переходимо в діапазон 5 ГГц

Відомо, що сучасні роутери працюють в діапазонах 2,4 ГГц і 5 ГГц. На першій частоті працює більшість роутерів. Якщо в безпосередній близькості один від одного знаходяться декілька десятків працюючих роутерів (умови багатоквартирного будинку), то утворені ними Wi-Fi-мережі, роблять взаємний вплив один на одного. Воно може проявлятися в погіршенні якості роботи мереж.Perehodymo-v-diapazon-5-GGtsДругий частотний діапазон зайнятий менше. Це обумовлено тим, що не всі обладнання підтримує роботу в діапазоні 5 ГГц. Якщо ж ваш роутер і ноутбук (планшет, телефон) наділені такою функцією, то перехід на більш високу частоту може вирішити проблему раз і назавжди.

 

Знаходимо найбільш вільний канал

В межах частотного діапазону 2.4 гГц для організації бездротових мереж існує кілька каналів. Програмне забезпечення більшості сучасних роутерів забезпечує вибір оптимального каналу. Але буває і так, що канал вибирається некоректно. Можна спробувати зробити це вручну. Для цього можна скористатися спеціальними програмами-аналізаторами Wi-Fi-мереж. Вони розроблені під всі відомі платформи. Просканувавши навколишній простір, можна зрозуміти наскільки вибір роутера правильний, і прийняти відповідне рішення про зміну каналу.zNahodymo-naibil'sh-vil'nyj-kanal

Розташування роутера

Всі вищеописані операції виконані, а мережа все одно не працює … У чому проблема? Ймовірно, все набагато простіше, ніж багато хто думає. Варто звернути увагу на розташування роутера в межах квартири.razpolojennya-routera-v-kvartyriyСправа в тому, що Wi-Fi-роутери часто ставлять в тій кімнаті, в яку заведено кабель оператора. Найчастіше, це передпокій. Саме в цій кімнаті сигнал має велику силу, хоча в ній він і не особливо потрібен. В ідеалі потрібно постаратися розмістити роутер так, щоб він був в центрі квартири, або будинку. При цьому потрібно пам’ятати, що сусідство з потужними електронними пристроями (холодильник, мікрохвильова піч і т.п.) і металевими предметами може значно послабити сигнал від роутера.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *