Як перевірити ємність акумулятора телефону

314 переглядів Немає коментарів

Купуючи телефон, особливо китайський, багатьом хочеться дізнатися, наскільки відповідає реальна ємність його акумулятора заявленій. Багато хто також бажає дізнатися, наскільки зносилася батарея їх смартфона після певного періоду експлуатації.

Особливо часто таке бажання виникає, якщо девайс починає тримати заряд відчутно гірше, ніж після покупки.

Перевірити ємність акумулятора телефону можна декількома способами, як програмними, так і апаратними. Перші зручніші, так як вимагають тільки установки програми і тестування в ній. Однак перевірка акумулятора на апаратному рівні, за допомогою спеціального обладнання, іноді буває точнішою.

Звичайно ж сучасний смартфон має володіти потужньою батереєю. Ця потужність може складати 1500мА 2000мА а то й більше. Такі акумулятори особливо важливі для просунутих смартфонів, серед яких і смартфони Assistant, повну лінійку яких можна переглянути на assistant.ua.

Найточнішим спосіб перевірити ємність батареї телефону – використовувати USB тестер. Такий прилад з одного боку містить штекер USB, яким вставляється в блок живлення, з іншого-гніздо USB, в яке смартфон підключається кабелем. Також прилад містить екран, на які виводяться показники тестування. Але ну у всіх є бажання купляти такий прилад, тому більшості із нас підійде вимір ємності батереї програмним способом.

Як виміряти ємність батареї телефону програмним способом

Якщо у вас немає тестера, виміряти ємність батареї смартфона можна за допомогою спеціальних програм. Один з кращих варіантів такого – AccuBattery. Безкоштовна версія програми володіє широкою функціональністю і вміє обчислювати робочі параметри акумулятора. Завантажити її можна в Google Play.

Для тестування встановіть програму на смартфон, а потім рязрядіте його до виключення. Поставте пристрій на зарядку, увімкніть і запустіть програму. У вкладці «Зарядка» внизу встановіть проектну ємність, зазначену виробником, якщо вона відображається неправильно. Залиште пристрій заряджатися, бажано до 100%.

Коли смартфон зарядиться – ви можете перейти в програмі у вкладку «Здоров’я». Там відображається поточний показник ємності, розрахований на основі даних, вбудованих в контролер заряду в телефоні. Програма автоматично розраховує ступінь зносу акумулятора і показує його.

Якщо тримати AccuBattery на фоні постійно – додаток може формувати графіки зносу, щоб ви могли визначати, наскільки швидко деградує батарея в телефоні.

Мінусом AccuBattery, як і будь-якого аналога, є велика залежність від точності бортових сенсорів смартфона. Адже розрахунки ведуться на основі показників вольтметра і амперметра, вбудованих в контролер заряду. Якщо ці датчики неточні, спотворюють інформацію – то і кінцеві показники будуть некоректними.

Найгірше програмні методи працюють (точніше, не працюють) з дешевими китайськими смартфонами. Такі пристрої, з метою здешевлення, часто позбавляють повноцінних датчиків. Якщо вони і є (а вимірювати напругу та струм вміє будь-який контролер батареї на платі смартфона), то доступ до даних сенсорів з операційної системи відсутня. В такому випадку виміряти ємність акумулятора телефону програмою не вийде.

Крім тестерів і програм, є і більш точні способи вимірювання ємності батареї. Є повноцінні тестери для проведення вимірів на батареях, відключених від смартфону. Такі часто використовуються для тестів, наприклад, круглих акумуляторів форматів 18650, 14500 і тому подібних.

Провівши виміри на батареї, відключеної від смартфона, Ви отримаєте найбільш точні показники ємності. Але так як 90% сучасних мобільників оснащуються незнімними акумуляторами, що використовують для підключення шлейфу замість контактного майданчика (як було раніше), цей метод вимірювання ємності для них неприйнятний

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *