Як перевірити коротке посилання на безпеку

sort-url
370 переглядів Немає коментарів

Скорочення URL-посилання маскує повний шлях вихідного посилання, і його справжнє призначення стає невідомим. З цієї умови виникає необхідність перевірки скорочених URL-адрес для забезпечення безпеки.

Служби скорочення посилань допомагають привести довгі посилання в красивий і зручний для публікації вид. Скорочене посилання – це URL з меншою кількістю символів, яке перенаправляється на довшу цільової адресу. Короткі посилання легше вводити і запам’ятовувати, і їх також можна використовувати для відстеження кліків. Однак, скорочення посилання маскує шлях вихідного посилання і його справжнє призначення стає невідомим. З цієї умови виникає необхідність перевірки скорочених URL-адрес для забезпечення безпеки.

Короткими посиланнями легше ділитися з іншими користувачами. Веб-розробники часто додають веб-запити в URL. Рядок запиту, доданий до URL-адреси може продовжити довжину посилання на сотні символів. Це неприємно з естетичної точки зору. Посилання великого розміру можуть часто обрізатися або розділятися, коли вони досягають одержувача. Такі посилання можуть вказувати на непотрібні, неприпустимі розташування. Сервіси скорочення посилань усувають проблему з довгими посиланнями, зменшуючи довжину посилань до 10-30 символів.

https://www.cibermag.com

Twitter

Укорочені посилання незамінні в додатках, які накладають обмеження на кількість символів. Популярний сервіс мікроблогінгу Twitter має обмеження в 280 символів для кожного повідомлення. Власна служба скорочення t.co зменшує довжину посилань до 23 символів і може використовуватися тільки користувачами платформи. У посиланнях використовується доменне ім’я t.co. Це дозволяє Twitter враховувати кліки по кожному посиланні і перевіряти його на наявність шкідливого контенту. Сервіс Twitter самостійно перевіряє скорочені URL-адреси для забезпечення безпеки на наявність в чорному списку шкідливих сайтів. Якщо посилання вказує на можливий шкідливий контент, Twitter відображає попередження.

Читайте: Як перевірити файл або сайт відразу в 58-х антивирусах?

Bitly

Деякі служби скорочення посилань надають можливість для попереднього перегляду призначення скороченою посилання. Якщо ви хочете переглянути посилання призначення URL-адреси Bitly.com, просто додайте знак “+” в кінець скороченого сервісом посилання. Наприклад, перегляньте посилання призначення bit.ly/2ImJ0id, відвідавши bit.ly/2ImJ0id+. На сторінці Bitly.com відображається сторінка попереднього перегляду з інформацією про скорочене посилання. Bitly.com перевіряє свої скорочені посилання на шкідливе ПЗ, використовуючи дані з незалежних джерел.

bitlu.com

TinyURL

TinyURL також надає функцію попереднього перегляду. Коли ви створюєте TinyURL, на сторінці створення посилань надається посилання попереднього перегляду. Додайте префікс “preview” перед посиланням TinyURL, щоб перевірити цільової URL. Наприклад, перегляньте посилання призначення tinyurl.com/yceq6rnn, відвідавши натомість preview.tinyurl.com/yceq6rnn.

TinyURL

CheckShortURL

Посилання t.co, Bitly або TinyURL певною мірою надають гарантії безпеки. Але що щодо посилань, створених іншими службами скорочення посилань? Багато сайтів пропонують метод перевірки скорочених URL-адрес для забезпечення безпеки. Одним з таких сайтів є CheckShortURL. Він підтримує більшість популярних послуг скорочення посилань. Введіть скорочене посилання в поле пошуку та натисніть кнопку “Expand”.

CheckShortURL

На сторінці результатів відображається вихідне посилання призначення. Ви можете перевірити безпеку посилання перед його відвідуванням, використовуючи загальнодоступні сервіси, наприклад, такі як Norton Safe Web.

Unshorten.It

Ще один сайт для перегляду адрес скороченого посилання – Unshorten.It !. Введіть скорочене посилання в поле пошуку, а потім натисніть кнопку Unshorten.It!

Unshorten.It

На сторінці результатів відображається цільова URL-адреса та рейтинг безпеки від Web of Trust.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *