Як перевірити файл або сайт відразу в 58-х антивирусах?

393 перегляди Немає коментарів

Cервіс, за допомогою якого можна швидко і абсолютно безкоштовно перевірити деякі файли або підозрілі посилання на наявність вірусів.

Цей сервіс не може забезпечити повний захист і замінити антивірусну програму, яка встановлюється на вашому комп’ютері. Але якщо так вийшло, що вам терміново треба перевірити якийсь файл або сайт, а традиційного антивіруса під рукою немає, то даний варіант буде дуже навіть до речі!

Ось він: VirusTotal

VirusTotal_holovna_storinka_saytu

Його перевага в тому, що всього в один клік йде перевірка відразу десятками антивірусних програм і по кожній з них, ви побачите результат сканування.


AVG AntiVirus Free (2017)


Отже, давайте розбиратися, як він працює.

Дуже часто нам на пошту приходить багато листів. Одна справа, коли ви знаєте від кого прийшов цей лист і впевнені в безпеці прикріплених файлів. Але буває і таке, що ви не знаєте відправника і боїтеся зловити вірус, відкривши його. Або, наприклад, ви знайшли десь в інтернеті архів з корисними для вас даними і хочете перевірити його перед разпаковкою.

Щоб вирішити цю проблему і бути впевненим у безпеці даних, потрібно зайти на сайт virustotal.com, вибрати потрібний файл (максимальний розмір якого 128 MB) і натиснути кнопку «Перевірити!»

Якщо цей файл вже перевірявся раніше, то вам видасть ось таке вікно, в якому ви побачите дату останньої перевірки і найпершою перевірки, показник виявлення вірусів і дві кнопки «Повторити аналіз» і «Показати останній аналіз».

vikno-fail_vje_pereviryavsya

П останній перевірці, ми бачимо, що жоден з 54 антивірусів не виявлено нічого поганого, але так як бази антивірусів періодично оновлюються, краще запустити нову перевірку. Що ми і зробимо.

Після процесу сканування виводиться список антивірусних програм, якими здійснювалася перевірка і їх результат. Серед них ви можете помітити такі відомі сервіси, як Avira, Dr.Web, ESET, Kaspersky і інші. А ще тут можна переглянути додаткові відомості, коментарі, рейтинг і оцінку користувачів.

spysok_zadiyanuh_antuvirusiv

Таким же способом, ви зможете перевіряти не тільки файли, але і посилання. І тому переходимо в пункт «URL-адресу», копіюємо посилання у спеціальне поле і натискаємо кнопку «Перевірити!»

Після сканування посилання, ви побачите таку ж статистику, як і після перевірки файлу.

Але і це ще не все. Сервіс VirusTotal має спеціальну утиліту, яку ви можете встановити на свій комп’ютер і перевіряти посилання не заходячи на сайт. Знайти та завантажити її можна в розділі «Про нас».

zavantajyty_utylitu_VirusTotal

Перевага цієї програми в тому, що ми можемо перевіряти не тільки посилання і файли (максимальний розмір яких 32 MB), але і процеси, які зараз запущені на нашому комп’ютері!

analiz_procesiv_na_pk_utylitoyu_virustotal

А результат перевірки ми побачимо у відкритому вікні браузера.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *