Троян SpyDealer загрожує півмільярду смартфонів на Андроїд

robot_android_v_picselyah
552 переглядів Немає коментарів

Смартфони стали улюбленими пристроями для хакерів, які створюють програми спеціально для атак на них. При цьому кожне нове «твір» хакерів стає все більш витонченим. Тому виявляти їх стає все складніше. Проте, фахівці компанії Palo Alto Networks виявили на просторах Всесвітньої Павутини нову напасть, яка потенційно може вразити порядку 500 000 смартфонів. Троян SpyDealer Йдеться про троянську програму SpyDealer, яка непомітно для користувача впроваджується в систему і починає передавати на керуючий сервер потрібну хакерам інформацію.

Мова йде не тільки про передачу таких відомостей, як номер мобільного телефону, паролі від облікових записів і номери рахунків, а й фотографії та відеозаписи, які можуть виконуватися камерами пристрою «за наказом» вірусу. Так само новому зловмиснику під силу запис телефонних переговорів і перехоплення СМС-повідомлень.

Відомо, що поширюється троян через такі додатки, як GoogleUpdate і GoogleService. Крім того, є велика ймовірність заразити гаджет на Андроїд, підключаючись до неперевірених публічних мереж Wi-Fi. Після цього деякий час вірус збирає інформацію і нічим не видає себе. Оволодівши системою, троянець починає отримувати команди від своїх авторів і виконувати їх. Вони можуть приходити навіть через звичайні СМС.

Які пристрої найбільш уразливі для SpyDealer? В порівняно нових версіях ОС Андроїд велика частина вразливостей ліквідована. У той же час, «старі» версії «зеленого робота» – ласий шматок для вірусу.

Від загального числа всіх пристроїв на платформі Андроїд число смартфонів, що працюють на версіях від 2.2.x – 4.4.x дорівнює 25%. Не важко з’ясувати, що число потенційних жертв наближається до 500 000. При цьому навіть власникам смартфонів з сучасними версіями Андроїд не варто розслаблятися – хакери активно допрацьовують і покращують вірус.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *