Штучний інтелект Google навчився нового трюку

361 перегляд Немає коментарів

Різні системи штучного інтелекту вже вміють робити такі речі, що впору замислюватися про те, що сюжет кінофраншизи Термінатор – це не така вже й фантастика. Більш того, з кожним днем штучний інтелект навчається все новим і новим прийомам.

Наприклад, AutoML – штучний інтелект, здатний створювати власний штучний інтелект, – розробив систему комп’ютерного зору, яка, як кажуть в Google, перевершує всі схожі існуючі системи. Материнський штучний інтелект працює як «контролер» і оцінює операції, які виконує його «дитина». Він використовує цю інформацію, щоб поліпшити роботу штучного інтелекту – «дитини». Цей процес повторюється тисячі разів – і з кожним разом «дитя» виконує завдання все ефективніше. І зовсім недавно фахівці компанії Google навчили свій штучний розум ідентифікувати голоси окремих людей в шумі натовпу з вражаючою точністю.


Реклама: Любой сможет скачать взломанные игры на  телефон с нашего игрового портала. Самые популярные новинки и все жанры игрушек ждут фанатов.


Для початку інженери Google створили технологію на основі машинного навчання, яка виявляє голоси окремих людей завдяки «ефекту вечірки». Це те, що вміємо робити всі ми: спілкуючись з людиною в оточенні сторонніх шумів, ми можемо розуміти те, про що він говорить, аналізуючи не тільки його мову, але і міміку лиця, фільтруючи «заважаючі» або фонові звуки. Штучний інтелект Google працює схожим чином: проводячи аналіз мімічних м’язів обличчя і всього шуму, він виділяє голоси різних людей і створює з них окремі аудіо супроводу. Потім в Google навчили штучний інтелект розпізнавати обличчя людей, ізолювати їх голоси і пригнічувати сторонні шуми.

Таким чином система може виділяти з натовпу шумливих людей необхідну людину і проводити розпізнавання її голосу в режимі реального часу. Це стало можливо завдяки тому, що інженери Google «наносили» штучний інтелект на більш ніж 100 000 відеолекціях і розмовних відео з YouTube з фоновим шумом. Нова розробка, за словами Google, може бути використана, наприклад, для поліпшення якості відеочатів, щоб під час групового спілкування користувач зміг зосередитися на одному співрозмовнику. Результат роботи алгоритму Google ви можете спостерігати на відеоролику, доступному нижче.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *