Що таке Розумний будинок?

421 переглядів Немає коментарів

Розумний будинок – це житло, обладнане рядом пристроїв, які автоматизують завдання, зазвичай виконуються людьми. Деякі з них спочатку вбудовані в саму його структуру, а деякі додані пізніше. І господарі керують ними за допомогою голосових команд або штучного інтелекту.

Для одних домовласників зробити зі своїх апартаментів смарт хоум так само просто, як купити підключений динамік. Іншим знадобиться кілька різнопланових продуктів, включаючи колонки, камери, комп’ютери, смартфони, телевізори, системи безпеки, побутові прилади та багато іншого. А також хаб для об’єднання цих пристроїв.

Для початку можна купити систему електричної теплої підлоги, якою через терморегулятор з Wi-Fi, можна керувати зі свого смартфону чи комп’ютера.

Навіщо мені Розумний будинок?

Перетворення звичайного житла в Smart Home систему може зробити його безпечніше, енергоефективніше або просто цікавіше для життя.

Економія енергії та грошей

Для багатьох людей рушійна сила створення розумного будинку – можливість економити електроенергію і гроші за допомогою автоматизованих систем опалення та кондиціонування повітря. Інтелектуальні термостати на зразок вироблених дочірньою компанією Alphabet, Nest, швидко і точно автоматизують нагрів і охолодження квартири. Це зазвичай зменшує рахунок власників за електрику.

Інші продукти, такі як підключене освітлення та побутова техніка, можуть використовувати менше енергії завдяки автоматичному вимиканню під час простою. Ці види продуктів повинні бути на початку чек-листа для створення будь-якого Smart Home.

Більше охорони та безпеки

Хоча можна купити систему сигналізації для захисту свого житла, Розумний будинок пропонує додати ще більше захищеності. Підключені освітлювальні прилади, камери та навіть дверні дзвінки можуть зробити житло набагато безпечнішим. Якщо ви Один вдома, і хтось перевіряє вашу територію, щоб дізнатися, чи можуть вони проникнути всередину, наявність таких пристроїв може відлякати їх.

Виконання звичайних домашніх завдань

Якщо ви захочете скласти з себе деякі нудні домашні справи, підключені пристрої можуть зробити багато за вас. Наприклад, відомий робот-пилосос Roomba від iRobot і аналогічні йому продукти. Велика побутова техніка також може поставлятися з функціями Smart Home: уявіть собі пральну машину, яка автоматично запускає цикл прання, або холодильник, який замовляє молоко онлайн, коли розуміє, що воно у вас закінчується.

Домашні розваги

Що таке Розумний будинок, якщо не місце, щоб відпочивати і весело проводити час? Ця технологія може незвичайними способами розважати і тримати вас в курсі новин. Розумні динаміки в поєднанні з цифровими помічниками, що використовують AI, можуть відтворювати музику, пропонувати новини та керувати іншими підключеними пристроями. Не знаєте, який фільм подивитися, – і тут вони підкажуть.

Ваші перші Smart Home пристрої

Є маса продуктів, які можуть допомогти зробити ваше житло розумнішим. Ось кілька прикладів того, що можна купити прямо зараз, щоб почати подорож у світ Smart Home.

Amazon Echo

Amazon тільки представив друге покоління свого динаміка Echo. Він використовує цифровий помічник компанії Alexa і голосові команди, щоб допомогти вам керувати вашим будинком. В якості альтернативи, якщо вас більше цікавить екосистема Google, можете розглянути смарт-колонку Google Home.

Nest Thermostat

Лідер в розумному опаленні, дочірня компанія Alphabet створила термостат, який автоматично піднімає домашню температуру до комфортної для вас. Він також реагує на голосові команди обох динаміків: Google Home і Amazon Echo.

Phillips Hue

За допомогою світильників Phillips Hue, підключених до контролера Hue Bridge, можна налаштувати освітлення у вашому житлі. І, в тому числі, запрограмувати їх на включення і виключення, коли це потрібно, що заощадить ваші гроші.

Ring Video Doorbell

Цей Дверний дзвінок оснащений камерою, яка дозволяє господарям бачити на смартфоні або планшеті, хто знаходиться ззовні. Він також оснащений динаміком, за допомогою якого можна спілкуватися з людьми за дверима, якщо ви не вдома. Також, як варіант, придивіться до недавно випущеного відеодомофону Nest Hello.

Nest Smart Camera

Команда Nest, яка нещодавно перейшла до підрозділу апаратного забезпечення Google, продає розумні домашні камери безпеки. Деякі з них для внутрішнього використання, а деякі для установки на вулиці. За допомогою цих камер ви можете побачити і/або записати все, що відбувається на вашій території. Інші інтелектуальні камери виробляються Amazon з його Cloud Cam і Logitech з камерою Circle 2.

Samsung SmartThings Hub

Якщо ви хочете мати один центральний роутер, який об’єднає всі Ваші розумні девайси разом, ви не помилитеся з третім поколінням Samsung SmartThings hub. Для спрощення автоматизації будинку він підтримує практично всі бездротові протоколи, поряд з голосовими командами Alexa і Google.

Xiaomi Smart Home

Комплект від китайського бренду дозволяє одним махом перетворити вашу житлову площу в розумну. У нього входять смарт-хаб, який заодно виконує функції нічника і онлайн-радіо, датчик вікон і дверей, бездротовий вимикач, смарт-розетка і датчик руху. Вони дозволяють контролювати техніку, освітлення, безпеку — великий набір опцій. До того ж відносно недорого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *