Перевірте ваш антивірус. Корисні ресурси для тестування захисту

proviryty_sviy_antyvirus
2936 переглядів Немає коментарів

Список відомих тестів, які дозволяють безпечно виконувати симуляцію шкідливої атаки на вашому комп’ютері для перевірки можливостей захисту різних компонентів антивірусу.
До якісних і достовірних тестуваннь антивірусів потрібен дуже серйозний підхід.

Фахівці в області комп’ютерної безпеки використовують дороге устаткування і застосовують трудомісткі операції для тестування ефективності антивірусних продуктів.

Тим не менш, деякі компанії пропонують безпечні рішення для користувачів, які дозволяють перевірити захист встановленого антивірусу. Як правило організації пропонують веб-сторінки або завантажувані файли, які містять спрощені, неактивні або імітовані версії шкідливих додатків. Будь-який користувач може використовувати дані об’єкти для пошуку вразливих місць у захисті без ризику збитків для системи і даних.


AVG AntiVirus Free (2017)


Дані зразки, звичайно, не дадуть повну картину, але в будь-якому випадку виявляться корисними. Наприклад, якщо ви оновили або змінили основну антивірусного захисту, ви можете провести кілька експрес-тестів, щоб перевірити активність основних захисних модулів рішення.

yak-protestuvaty_sviy_antyvirus

Зверніть увагу, що дані випробування має кілька значних обмежень. Так, наприклад, користувачі не можуть переконатися в коректності тестової процедури і правильності імітації діяльності шкідливих програм, а також в релевантності методики тестування по відношенню до шаблонів використання та рівнем навичок.

Погодьтеся, що досвідчені користувачі навряд чи будуть натискати на сумнівні спливаючі вікна на сайтах з повідомленнями “Виявлена загроза”. Натисніть тут для очищення. Малоймовірно, що вони будуть відкривати вкладення із спамним повідомленям, відвідувати піратські і порнографічні сайти і встановлювати програми з невідомих джерел. Дійсно, правила поведінки просунутих користувачів закривають різні вектори для зламу.

З іншого боку, багато користувачів не виробили у себе правильні звички комп’ютерної безпеки, а значить вони більш схильні до ризику зараження і компрометації. Цим користувачам потрібен більш високий рівень захисту, ніж досвідченим юзерам.

Жоден тест не може враховувати патерни поведінки як просунутих користувачів, так і новачків. Наприклад, випробування, які аналізують базовий захист можуть бути достатніми для досвідчених користувачів, але не повноцінними у випадку з початківцями. Слід вибирати тести, які відповідають вашим шаблонами використання та рівнем комп’ютерних знань.

Ви також повинні пам’ятати про потенційних прихованих діях, які можуть включати в себе антивірусні програми. Наприклад, деякі вендори можуть розробляти тести, які штучно підкреслюють сильні сторони продукту.

Тестування антивірусного захисту

Наведемо перелік безкоштовних і добре відомих тестів, які можуть використовувати для симуляції шкідливої атаки:

Щоб отримати більш повну оцінку ефективності захисту, використовуйте посилання та файли з декількох джерел. Також не варто приймати результати тестів як остаточні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *