Огляд Avira Free Security Suite (2017)

avira_logotip
508 переглядів Немає коментарів

На ринку існує пристойна кількість безкоштовних антивірусів, але безкоштовних комплексних антивірусів можна перерахувати на пальцях однієї руки. Дійсно, Avira Free Security Suite не може похвалитися всіма очікуваними функціями антивірусного комплексу. Проте, продукт поєднує всі функції антивіруса Avira, пов’язані додатки і додаткові інструменти.


Завантажити Avira Free Security Sute


Точна кількість всіх модулів визначити складно, тому що нові безкоштовні продукти Avira будуть автоматично показуватися в Avira Free Security Suite. Це зручний спосіб для установки безкоштовних інструментів, але вийшло рішення складно назвати повноцінним комплексним антивірусом.

При установці Avira Free Antivirus, установник показує слайди, що демонструють переваги інших продуктів Avira: Phantom VPN, System Speedup, SafeSearch Plus, Scout Browser і Browser Safety. Додаток Avira Connect виступає в якості засобу запуску для антивіруса. Ви можете його використовувати для установки і управління допоміжними програмами Avira.

Установник Avira Free Security Suite автоматично додає всі додаткові компоненти. Після завершення установки і запуску первісної перевірки за допомогою сканера Luke Filewalker, ви отримуєте доступ до всього арсеналу інструментів Avira. Важливо відзначити, що браузерні інструменти Avira не підтримують роботу з Internet Explorer і працюють тільки в Google Chrome або Firefox. Avira Software Updater відображається в Avira Connect, але вимагає окремої інсталяції. У комплект також входить базовий менеджер паролів, який ви не отримаєте при установці Avira Free Antivirus.


Загальна антивірусний захист

Всі основні і додаткові компоненти Avira Free Antivirus присутні в Avira Free Security Suite. Прочитайте огляд безкоштовного антивіруса Avira для докладного ознайомлення з загальними функція, в даному огляді ми коротко перерахуємо загальні функції.

avira_free_main_interface

Тільки три з п’яти відслідковуються антивірусних лабораторій включають Avira в програму тестування. У цих випробуваннях продукт отримує дуже високі рейтинги. У всіх чотирьох тестах AV-Comparatives Avira отримала максимальний рейтинг. Антивірусний захист змогла пройти два тести від MRG-Effitas – Динамічне тестування антивірусів і Тестування захисту інтернет-банкінгу. У комплексному тестуванні від AV-Test, Avira набрала 16,5 балів з 18 можливих. Це гідний результат, але Bitdefender, Kaspersky і Trend Micro заробили максимальні 18 балів.

У власних тестах PCMag Avira виявила 97 відсотків шкідливих зразків, повторивши результат Norton, Avast і інших продуктів. Неповне блокування деяких загроз знизила результат за очистку до 8,9 балів. Що стосується продуктивності, то варто відзначити повільність модуля захисту реального часу. Крім того, сканування на вимогу зайняло більше часу, ніж у конкурентів.

У тесті на захист від шкідливих посилань і завантажень Avira показала 95-відсотковий рівень виявлення. У більшості випадків блокування проходила ще на мережевому рівні, як браузер намагався відкрити небезпечний веб-сайт.

avira_free_nebezpechnyy_veb-sayt

Фішинг-сайти можуть не містити шкідливе ПО, але їх творці мають злочинні наміри. Мета цих сайтів – обманним шляхом викрасти облікові дані від легітимного сайту. Avira не дуже добре впоралася з даним завданням. Рівень виявлення антивіруса виявився на 27 відсотків менше, ніж у Norton. Тільки Webroot, Kaspersky і Bitdefender змогли перевершити рішення Symantec в даному порівняльному випробуванні.


Інші загальні функції

Як уже зазначалося, більшість додаткових функцій, які встановлюються як часто даного комплексу доступні для установки після установки безкоштовного антивіруса. В обох випадках додаток Avira Connect служить для управління і запуску додаткових інструментів. За допомогою Connect ви можете запускати онлайн панель управління, яка дозволяє переглядати список всіх пов’язаних пристроїв і встановлених інструментів Avira. Прямо з консолі ви можете відправляти посилання для установки додаткових продуктів на свої пристрої.

avira_free_karta

Phantom VPN – приватна віртуальна мережа з серверами в 20 країнах, переважно в Північній Америці і в Європі. Одного кліка досить для підключення до найближчого сервера або до сервера на ваш вибір. Безкоштовна версія має обмеження – 1 пристрій і 500 MB даних на місяць. Якщо ви хочете використовувати сервіс постійно, то доведеться доплатити 10 доларів для оновлення до версії Pro.

Браузер Avira Scout побудований на базі Chrome, але включає колекцію корисних доповнень. Він вміє блокувати відстежують модулі, примусово використовувати HTTPS з’єднання і пропонувати найбільш привабливі цінові пропозиції. Браузерні розширення Avira Browser Safety виконує свою власну перевірку трекерів.

Браузерні розширення для Chrome і Firefox також пропонують блокування трекерів і кращі ціни на товари в мережі. Розширення в Firefox називається Browser Safety, а в Chrome – Safe Shopping. Цей факт може заплутати користувача. Представник Avira пояснив, що планується повне перейменування з Browser Safety в Safe Shopping, але поки це було зроблено тільки в Chrome.

Компонент System Speedup сканує систему в пошуках проблем і виконує різні оптимізації. Для повноцінної оптимізації системи та деяких інших функції потрібно оновитися до Pro версії. Якщо раніше інструмент пропонував повну функціональність на один день, то тепер він дозволяє виконувати певний набір дій необмежений час. У будь-якому випадку, вендор рекомендує придбати System Speedup Pro за 24 EUR.


Безкоштовне оновлення програм

У проміжок часу між виявленням уразливості і випуском патча, користувачі програми піддаються ризику атаки за допомогою експлойтів. Якщо ви пропустите установку патча, то розширите період підвищеного ризику безпеки. Інструмент Software Updater виконує пошук пропущених патчів для встановлених додатків.

avira_free_onovlennya_PZ

Pro-версія Software Updater коштує 24 EUR і дозволяє автоматично встановлювати доступні оновлення. Після завершення сканування, ви просто натискаєте кнопку “Оновити все”, і утиліта зробить все решта операції самостійно. Деякий оновлення потребують перезавантаження комп’ютера, то інструмент пропонує кілька варіантів для обробки подібних ситуацій. Під час тестування, оновлення всіх додатків і компонентів Windows зайняло пристойний час, але все процеси працювали коректно.

Avira Free Security Suite поставляється з безкоштовною версією Software Updater, яка вимагає уваги користувача. Продукт спочатку перевіряє наявність доступних оновлень, також, як і платна версія, хоча не працює з компонентами Windows і іншими продуктами Microsoft. Після завершення перевірки, Software Updater показує кнопки “Оновити” поруч із застарілими програмами і загальну кнопку “Оновити все”, при натисканні на яку пропонується придбати платну Pro-версію. Таким чином, турбота про оновлення програм лягає на плечі самого користувача. Після завершення оновлення, ви можете повторно запустити Software Updater, щоб переконатися, що ви нічого не пропустили.

Аналогічна функція присутня в Avast Free Antivirus, але, щоб отримати повну автоматизацію процесів оновлення потрібно використовувати старший комплексний антивірус вендора Avast Premier.
Простий менеджер паролів

Протягом декількох місяців Avira обіцяє випустити безкоштовний Avira Password Manager Pro, але на даний момент продукт ще не доступний. Pro-версія пропонує доступ онлайн, резервне копіювання паролів і синхронізацію між пристроями – ці функції не будуть відображатися в безкоштовній версії. Однак, до виходу редакції Pro, безкоштовна версія підтримує цю розширену функціолнальність.

avira_safe_search

Щоб почати роботу, потрібно увійти в веб-консоль і задати майстер-пароль. Підтримується імпорт паролів з Dashlane, LastPass 4.0, RoboForm і з кількох інших конкурентних продуктів. Браузерні розширення в Chrome і Firefox будуть автоматично захоплювати нові облікові дані при їх заповненні. Зверніть увагу, що для авторизації в браузерному розширенні потрібно спочатку ввести пароль від облікового запису Avira, а потім вказати майстер-пароль. Тут можна заплутатися.

Avira підтримує захоплення паролів для простих, стандартних сторінок авторизації. Під час тестування спостерігалися проблеми при обробці нестандартних сторінок з двома полями для введення паролів і при обробці двосторінкових систем ідентифікації, які застосовуються в Google і Yahoo. При повторному відвідуванні сайту, для якого була збережена облікова пара, Avira виводить список можливих логінів і пропонує виконати автоматичний вхід до системи. Ви також можете натиснути на іконку розширення і вибрати потрібний запис зі списку – після цього відкриється відповідний сайт і буде виконаний вхід.

Якщо Avira розпізнає створення нового логіна, то пропонує згенерувати складний і безпечний пароль. За замовчуванням створюється 12-значний пароль, але ви можете збільшити довжину паролів до 30 символів. При цьому за замовчуванням використовуються всі типи символів: титульний і малі літери, цифри і знаки пунктуації. Якщо ви хочете використовувати альтернативну конфігурацію генератора, то доведеться ставити ці настройки кожного разу знову.

На основній сторінці менеджера паролів в онлайн консолі, ви можете привласнити логіну описову назву, але опція організації паролів по папках, тегами або категоріям не передбачена. Рекомендується активувати автоматичне блокування безпечного сховища з паролями, через певний час бездіяльності. Тут є кілька варіантів: 30 хвилин, 1 годину, 3 години або 24 години. Проте, хотілося б побільше значень для даного параметра – наприклад, блокування менеджера паролів після 5 хвилин простою.

Це все функції менеджера паролів Avira. Інструмент не намагається автоматично заповнювати веб-форми і не підтримує двухфакторную аутентифікацію. Тут ви не знайдете розширені функції, такі як безпечний обмін паролями або цифрове спадщина. З позитивного боку, Avira виконує резервне копіювання паролів і їх синхронізації між пристроями. Однак, краще все ж використовувати автономний менеджер паролів.


Чому б і ні

Якщо порівняти Avira Free Security Suite з установкою Avira Antivirus з вибраними додатковими опціями, то дуже складно знайти відмінності. Найголовнішим доповненням в Avira Free Security Suite є безкоштовний менеджер паролів. Avira обіцяє, що всі нові безкоштовні функції будуть поставлятися в набір без будь-яких зусиль з боку користувача. Незважаючи на те, що сканер режиму реального часу і сканер на вимогу виявилися повільними під час тестування, Avira Antivirus демонструє високу ефективність в тестах незалежних антивірусних лабораторій і в деяких аматорських випробуваннях PCMag. Якщо вам цікаві пропоновані додаткові функції і компоненти, то можете встановити даний комплексний продукт замість безкоштовного антивіруса.

З іншого боку, якщо ваша мета – отримати ефективну антивірусний захист без фінансових затрат, то варто також розглянути носіїв звання “Вибір редакції” порталу PCMag в категорії безкоштовних антивірусів. На даний момент це звання розділяють Avast Free Antivirus і AVG AntiVirus Free.

Переваги

Включає менеджер паролів, компонент оновлення програм і інші інструменти Avira
відмінні результати тестування в антивірусних лабораторіях
дуже хороший показник в тесті на блокування шкідливих програм
безкоштовний продукт

Недоліки

Багато компонентів потрібно купувати окремо, щоб отримати повну функціональність
повільна антивірусний захист і сканування
захист реального часу пропустила кілька виконуваних шкідливих файлів

Загальна оцінка

Представлений в цьому році, новий продукт Avira Free Security Suite доповнює антивірусний захист колекцією корисних інструментів, але все одно не може зрівнятися з можливостями платного комплексного антивіруса.

Скачати з GoogleDrive файл установки Avira Free Security Suite  

Розробник:     Avira Operations (Німеччина)
Ліцензія:         Безкоштовно (персональне використання)
Версія:            1.2.91.10326

Оновлене:      2017-06-27
Системи:        Windows 10 / 8.1 / 8/7 32 | 64-bit    

Розмір:           4.6 MB (онлайн-установка)      

                        

zavantazhyty_z_google_drive

 

      Скачати тільки антивірус Avira Free Antivirus (2017):

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *