Огляд AVG AntiVirus Free (2017)

474 перегляди Немає коментарів

Огляд і тестування AVG AntiVirus Free (2017). Основні можливості, достоїнства і недоліки безкоштовного антивіруса. Результати тестів незалежних лабораторій і рейтинг PCMag. Всім користувачам потрібна антивірусний захист. Абсолютно всім! Причому мова ведеться не про вбудованої системної захисту – вона не відповідає ефективним стороннім рішенням.


Скачати безкоштовно AVG AntiVirus Free


 

avg_AntiVirus_admin-panel'

На щастя, ви можете отримати розширену захист від загроз, не заплативши при цьому ні рубля. AVG AntiVirus Free (2017) трохи відрізняється від попередньої версії і включає кілька нових технологій безпеки. У випробуваннях PCMag і в тестах незалежних лабораторій продукт отримає дуже хороші оцінки.

У минулому році компанія Avast Software придбала AVG, але шанувальникам вендора не варто турбуватися, тому що обидві лінійки продуктів будуть існувати незалежно один від одного. Навіщо компанії купувати такого схожого конкурента? Як AVG, так і Avast мають великі аудиторії користувачів, але сильні в різних областях захисту. Об’єднана компанія дозволить досягти загальносвітового масштабу.

Природно, AVG отримує вигоду, якщо користувачі набувають платний комплексний антивірус. При установці версії також пропонуються додаткові платні компоненти, але в легкій ненав’язливій формі. Ви можете вибрати безкоштовний антивірус або скористатися 30-денною пробною версією AVG Internet Security. Дані банківської карти вводити не потрібно, по закінченню тестового періоду буде автоматично повернено безкоштовна версія. Під час установки AVG пропонує встановити розширення для встановлених браузерів і замінити домашню сторінку і пошукову систему за замовчуванням. Браузерні плагіни надають велику кількість додаткових функцій безпеки.


Управління з AVG Zen

Як і всі продукти AVG, AVG AntiVirus Free включає утиліту централізованого управління AVG Zen, яка дозволяє отримати інформацію про безпеку всіх підключених пристроїв із захистом від AVG. Аналогічна консоль управління присутній в McAfee AntiVirus Plus і інших продуктах McAfee.

AVG_AntiVirus_Free_adminka

AVG Zen містить 4 основні панелі – антивірус (Antivirus), оптимізація комп’ютера (PC Tuneup), VPN і Web Tuneup. Кожна панель містить коло, який може бути повністю або частково забарвлений в залежності від стану і того, встановлені додаткові компоненти чи ні. Повністю заповнений зелений круг свідчить про максимальний захист в даній області. Якщо потрібно звернути увагу, колір кола змінюється.

Коли ви встановите безкоштовний антивірус, то панель Antivirus буде заповнена на три чверті. Повністю коло заповниться, якщо ви оновіться до платної версії. Якщо під час інсталяції ви встановили браузерні розширення, то коло на панелі Web Tuneup буде заповнений повністю. Коло VPN заповниться тільки після установки окремого компонента HMA! Pro VPN.

Аналогічним чином, коло панелі PC Tuneup спочатку буде порожнім. Його заповнення станеться тільки після установки AVG PC TuneUp. Безкоштовна версія антивіруса поставляється з 1-денної пробної версією даного інструменту оптимізації.


Новий інтерфейс

Торішня версія антивіруса була дуже схожа на AVG Zen. Зокрема, була застосована ідентична колірна схема і аналогічні індикатори стану у вигляді кіл. У новій версії кольору не змінилися, але інші елементи інтерфейсу зазнали серйозних змін.

AVG_Antivirus_parametry_skanuvannya

Головне вікно містить дві основні панелі. Розділ “Базовий захист” містить дві панелі компонентів захисту – “Комп’ютер” і “Інтернет і електронна пошта”. Обидва модуля за замовчуванням включені. У розділі “Повний захист” розташувалися панелі модулів “Атаки зловмисників”, “Конфіденційні дані” і “Платежі”, які спочатку неактивні. Щоб активувати розширену захист потрібно оновитися до платного комплексного вирішення AVG.

Нижче панелей розташована велика кнопка “Сканувати комп’ютер”. При натисканні по ній запускається повне сканування комп’ютера, яке не тільки виявляє шкідливі програми. Сканер також знаходить сміттєві файли, сліди Інтернет-активності, системні журнали і проблеми з реєстром. Щоб виправити ці проблеми, потрібно скористатися пробною версією AVG PC Tuneup.

Під час тестування повне сканування завершилося за 6 хвилин, після чого була виявлена ​​ще одна опція – “Глибоке сканування на наявність вірусів”. Ця перевірка тривала понад годину, що в два рази перевищує результат попередньої версії AVG. Проте, через наявність оптимізації при первинної перевірки, подальше сканування завершилося набагато швидше і зайняло всього кілька секунд.


Високі оцінки від лабораторій

Це може здатися нелогічним, але в більшості випадків розробники антивірусних продуктів платять за можливість протестувати свої антивіруси в випробуваннях незалежних лабораторій. Високий результат можна використовуватися в іміджевих цілях для просування бренду, а слабкий результат дозволяє виявити недоліки і області для поліпшення. Коли антивірус не приносить дохід, компанія може відмовитися від витрат на тестування. AVG не йде цим шляхом. Продукти компанії беруть участь в тестах всіх 5 відслідковуються PCMag лабораторій.

avg_free_Vysoki_otsinky_vid_laboratoriy

AVG брав участь в 4 тестах AV-Comparatives і отримав два рейтинги Advanced і два максимальних рейтингу Advanced +. У комплексному випробуванні AV-Test продукт отримав максимальні 6 балів за зручність використання і по 5,5 балів за захист і продуктивність. Підсумковий результат AVG склав 17 балів з 18 можливих, що не дозволяє антивірусу отримати звання “Кращий продукт”, але все-одно є дуже хорошим показником. Тільки Kaspersky і Avira Antivirus змогли набрати максимальні 18 балів.

У тесті Reactive And Proactive від Virus Bulletin AVG набрав 81,05 відсотків, що трохи нижче середнього показника. AVG провалив обидва тести MRG-Effitas – на захист від банківських троянів і різних типів загроз. Однак більшість протестованих продуктів не змогли пройти дані випробувань, а детальна інформація невідома.

Avast Free Antivirus, AVG, ESET і Kaspersky – єдині продукти, які були протестовані усіма 5 відстежувати лабораторіями. Результат AVG дорівнює 8,7 з 10 можливих балів. Лідером є Kaspersky з 9,8 балами, потім слідують Avira і Norton з 9,7 балами.


Хороше блокування загроз

Шкідлива програма з Інтернету повинна пройти через кілька захистів, перш ніж вона зможе інфікувати комп’ютер. AVG може заблокувати доступ до шкідливих сайтів, видалити шкідливе навантаження під час завантаження або після завершення завантаження. Якщо файл все-таки потрапив на комп’ютер AVG допускає, що він міг обійти ранні захисні шари і виконує додаткову перевірку перед тим, як дозволити виконання файлу.

AVG_skanuvannya_zavershene

Після відкриття папки, що містить поточну колекцію шкідливих програм, AVG відразу ж взявся блокувати загрози. При спробі запуску антивірус нейтралізував зловредів так швидко, що система виводила повідомлення “файл не знайдено”. AVG заблокував всі шкідливі програми до того, як вони змогли повністю встановитися.

Спочатку AVG виявив 94 відсотки зразків і набрав 9 балів з 10. Через деякий час, представник AVG пояснив, що для максимального захисту потрібно включити виявлення потенційно небажаних програм (ПНП). Після включення опції AVG виявив 97 відсотків загроз, а за очистку отримав 9,5 балів. Проте, краще б захист від ПНП була активна за замовчуванням або пропонувалася для активації під час установки продукту, як у ESET NOD32 Antivirus 10.

При виявленні нового невідомого файлу AVG відправляє його в лабораторію компанії для ретельного аналізу. Перевірити цю функцію в дії вдалося за допомогою самописних тестових зразків. AVG завершив процес і викликав повідомлення про помилку Windows. Причому, повідомлення включало додаткову вкладку CyberCapture, яке сигналізував про невідомому підозрілий об’єкт.

Ще кілька самописних утиліт викликали відображення повідомлення від AVG “Стоп! Даний файл може мати шкідливий вміст “і обіцяв провести оцінку протягом 15 секунд. По закінченню цього періоду вони були коректно оброблені як безпечні файли.

Результати тестування захисту від шкідливих програм і посилань

У тесті на захист від шкідливих посилань використовується колекція URL-адрес віком кілька днів. Тестований продукт отримує ідентичні бали за запобігання доступу до ресурсу і за блокування шкідливої ​​завантаження.

Тестування триває, поки не буде зафіксовано 100 тестових випадків з робітниками посиланнями. AVG заблокував 73 відсотки онлайн загроз, більшість з них за рахунок блокування на мережевому рівні. Лідером у випробуванні залишається Symantec Norton AntiVirus Basic з 98 процентним рівнем виявлення.

Погана захист від фішингу

Для тестування ефективності захисту від фішингу використовується набір новітніх шахрайських посилань, які ще не були проаналізовані і додані в чорні списки. Сайти без полів введення логіна і пароля, а також непрацюючі сайти відкидаються. Кожен URL-адресу послідовно відкривається в 5 браузерах. Один з них захищається тестованим рішенням, інший – умовним лідером – Norton. Решта три браузера Chrome, Firefox і Internet Explorer покладаються на вбудовані веб-фільтри для захисту від фішингу. Тестова колекція кожен раз відрізняється, тому в даному тесті маємо справу з порівняльними показниками рівнями виявлення.

avg_free_thread_blocked

Минула версія AVG поступилася Norton тільки 28 процентних пунктів і обійшла багатьох конкурентів. На цей раз AVG на 70 відсотків відстав від Norton і розташувався в нижній частині підсумкової таблиці. Представник компанії пояснив, що розробники обізнані про проблему і працюють над її вирішенням.

Додаткові функції

Плагін AVG Web TuneUp встановлюється в усі браузери і пропонує кілька важливих і корисних функцій безпеки. Компонент Site Safety попереджає про відвідування шкідливого або потенційно небезпечного веб-сайту. Ви можете подивитися додаткову інформацію або повний онлайн звіт. Проте, звіт виявився не таким детальним, як у випадку з Norton. Більш того, Norton позначає результати пошукової видачі за допомогою червоного, жовтого і зеленого іконок. AVG просто показує рейтинг намагаються отримати доступ до сайту.

Рекламщики люблять відстежувати активність користувачів в Інтернеті, щоб відображати релевантні рекламні оголошення. Для блокування відстеження в стандарті HTTP передбачений окремий заголовок, який забороняє трекінг. Проте, навіть якщо браузер буде відправляти заголовок Do Not Track, багато сайтів і рекламні модулі можуть його ігнорувати.

AVG Web TuneUp пропонує компонент Do Not Track, який перевіряє кожну відвідувану сторінку і блокує відстежують елементи. За замовчуванням функція відключена, але рекомендується її активувати. В цьому випадку AVG буде блокувати всі трекери.

Функція Browser Cleaner відстежує дані активності в Інтернеті, наприклад, історію відвідувань, збережені дані автозаповнення форм, файли cookie і дозволяє видалити їх за один клік. Аналогічну функціональність можна отримати просто, натиснувши поєднання Ctrl + Shift + Del в Chrome, Firefox і Internet Explorer.

Безкоштовна версія дозволяє протягом одного дня безкоштовно використовувати AVG PC TuneUp. Функціональність при цьому не буде урізана, так що можна використовувати всі можливості продукту.

avg_free_pidvyshchennya_produktuvnosti

У контекстне меню файлів і папок після установки AVG додається новий пункт “Безповоротно видалити за допомогою AVG”. При виборі цієї опції AVG безпечно видалить об’єкт, запобігаючи спроби його відновлення спеціалізованими засобами.


Відмінний вибір

AVG AntiVirus Free зазнав серйозних зовнішні і внутрішні зміни після покупки компанією Avast. Антивірус отримав дуже хороші оцінки від незалежних лабораторій і прекрасно спрацював у власних тестах PCMag. Дійсно, продукт середньо впорався з блокуванням шкідливих посилань, але зміг перевершити більшість конкурентів. Слабкий захист від фішингу можна аргументувати тим, що вона не є основним компонентом базової антивірусного захисту. В цілому, AVG AntiVirus Free – це відмінний вибір.

Якщо ви шукаєте безкоштовний захист для комп’ютера, то варто також протестувати Avast Free Antivirus і Panda Free Antivirus. Всі ці продукти поширюються безкоштовно, так що ви нічого не втрачаєте.

Скачати безкоштовно AVG AntiVirus Free x64 (2017)

Скачати безкоштовно AVG AntiVirus Free x86 (2017)

 

 

Переваги:

– дуже хороші результати в тестах незалежних лабораторій
– дуже хороший результат блокування шкідливих програм
– ефективна блокування шкідливих посилань
– компонент вебзащіти включає системи веб-репутації і функцію заборони відстеження Do Not Track.

Недоліки:

– слабкий результат в тесті на захист від фішингу
– первісна перевірка виконувалася довше, ніж у конкурентів.

Загальна оцінка

AVG AntiVirus Free отримав новий інтерфейс і нові технології захисту. Власні випробування PCMag і тестування в незалежних лабораторіях показують, що продукт надає найнадійніший захист, ніж будь-коли.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *