Як налаштувати DNS over HTTPS в Firefox?

295 переглядів Немає коментарів

Технологія DNS over HTTPS, можливість відправки DNS-запитів поверх HTTPS, в даний час знаходиться на початковій стадії розробки і активно тестується такими компаніями, як Google, Cloudflare і Mozilla.

DNS over HTTPS – відносно нова технологія, яка призначена для поліпшення конфіденційності, безпеки і надійності підключення DNS.

Системи доменних імен (DNS) грають дуже важливу роль – вони дозволяють зіставляти адреси, що вводяться в адресний рядок з відповідними IP-адресами.

Зазвичай пошук DNS здійснюється автоматично і зазвичай без будь-якого шифрування або захисту від сторонніх очей.

Користувачі Інтернету завжди мали альтернативи – підключення до VPN-служби, яка використовує провайдер DNS, що надає поліпшений захист даних або використання DNSCrypt для підвищення безпеки і конфіденційності.

DNS over HTTPS – ще один варіант, який з’явився порівняно недавно. Mozilla додала основну функціональність даної технології в Firefox 60.


Реклама: Самые лучшие влагостойкие столешницы для кухни из ДСП это  MASTER-GROUP – http://www.zamena-stoleshnicy.ru


Користувачі Firefox Quantum можуть налаштувати браузер, щоб використовувати DNS over HTTPS вже зараз. Для цього просто введіть в адресний рядок about: support, щоб перевірити версію браузера. Якщо ви використовуєте як мінімум 60.x, то ви зможете налаштувати функцію. Будь ласка, зверніть увагу, що використання DNS over HTTPS може привести до проблем підключення, але всі зміни можна повернути.

 

Для налаштування DNS over HTTPS потрібно змінити три параметри нового резольвера TRR (Trusted Recursive Resolver) в браузері:

 1. Введіть about: config в адресний рядок Firefox.
 2. Підтвердіть, що ви приймаєте на себе весь ризик, якщо відкриється сторінка з попередженням.
 3. За допомогою рядка пошуку знайдіть параметр network.trr.mode і двічі клацніть по ньому.Встановіть значення, рівне 2, щоб технологія DNS over HTTPS була обрана за замовчуванням, а ваш стандартний DNS-сервер використовувався в якості резервного. Це оптимальний варіант з точки зору сумісності.Ви можете встановити значення 1, щоб Firefox вибрав найшвидший варіант; 3 – щоб використовувати тільки TRR; 0 – щоб відключити TRR.
 4. За допомогою рядка пошуку знайдіть параметр network.trr.uri. У Firefox потрібно буде ввести адресу сервера DNS over HTTPS. Двічі клацніть по назві параметра. На даний момент доступні два загальнодоступних сервера, які можна використовувати: – https://mozilla.cloudflare-dns.com/dns-query
  – https://dns.google.com/experimental
 5. Знайдіть параметр network.trr.bootstrapAddress і двічі клацніть по ньому. Встановіть значення 1.1.1.1, якщо вибрали Cloudflare
  Встановіть значення 8.8.8.8, якщо вибрали Google DNS

 

Примітка: Mozilla уклала з Cloudflare угоду, згідно з яким реєструються і зберігаються дані обмежені.

Основна перевага DNS over HTTPS полягає в тому, що ви обмежуєте доступ до своїх DNS-запитів. Cloudflare або Google – єдині провайдери на даний момент. Цілком ймовірно, що інші провайдери реалізують підтримку DNS over HTTPS, якщо ця функція буде інтегрована в стабільні версії популярних веб-браузерів.

Як перевірити роботу DNS over HTTPS в Firefox?

 • Після налаштувань введіть в адресний рядок Firefox about: networking і натисніть посилання DNS в меню зліва.
 • Відкриється сторінка, на котрій показується вміст кешу DNS в пам’яті.
 • У стовпці TRR буде вказано «true» для імен хостів, які використовують DNS-over-HTTPS.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *