Монітор комп’ютера у ролі телевізора

372 перегляди Немає коментарів

Що можна зробити зі старим монітором, якщо ви придбали новий? Таким питанням задавався, напевно, кожна людина, що зіткнулася з подібною ситуацією.

Звичайно, можна просто продати його, але є варіант набагато цікавіший: можна перетворити його в повноцінний телевізор.

Поставити на кухню для коханої дружини або віднести його в гараж, щоб там дивитися футбол з товаришами, – тут кожен вибирає сам. Потрібно лише розібратися з тим, як з монітора комп’ютера зробити ТВ.

Існує пара способів, які кардинально відрізняються один від одного. Почнемо ми з самого простого.

TV-тюнер

Найпростіший варіант полягає в покупці спеціальної TV-приставки. Ціни на них починаються від 200 грн, тому такий варіант ще й економічно вигідний в порівнянні з покупкою нового TV.

Підключаємо TV-тюнер кабелем через відповідний роз’єм, наприклад, HDMI (таким роз’ємом оснащені практично всі TV-приставки, але все одно перед покупкою звертайте увагу на цей параметр) і отримуємо повноцінний телевізор.

Якщо ж на старому моніторі немає відеовиходу HDMI (а швидше за все, так і буде), то вам знадобиться відповідний адаптер. Найчастіше це перехідник VGA-HDMI або HDMI-DVI, в залежності від того, який роз’єм є на моніторі. Нічого складного у використанні адаптера немає, але доведеться витратити додаткові гроші на адаптер (коштує приблизно 150 грн).

Світ електроніки розвивається дуже швидкими темпами і вже існує бездротовий HDMI, тому за для естетичності можна придбати і такий девайс.

Зверніть увагу на наявність/відсутність вбудованих в монітор динаміків або аудіороз’єм 3,5 мм (mini-Jack). Якщо вони є-чудово: HDMI кабель вміє транслювати не тільки картинку, але і звук. Якщо їх немає, то колонки доведеться підключати до адаптера або TV-тюнера: головне, щоб у них були відповідні аудіовиходи або вбудовані динаміки у приставки.

Купуйте TV-тюнер з максимально великим числом відео -, аудіовиходів, щоб надалі уникнути проблем з перехідниками.

Умілі ручки

Це наступний спосіб, призначений для тих, у кого руки ростуть з правильного місця. Якщо ви володієте навичками ремонту цифрової техніки і не бажаєте витрачатися на TV-тюнер, адаптер, то цей метод саме для вас.

Суть його полягає в заміні заводської начинки монітора на куплений заздалегідь універсальний скалер (контролер) монітора + LVDS кабель. Розбираємо монітор, викидаємо стару плату і ставимо нову. Простіше простого… Детальну інформацію шукайте на тематичних порталах і форумах.

Як варіант, можна купити таку плату і разом зі старим монітором віднести в майстерню, де досвідчений фахівець зробить за вас всю роботу. За ідеєю, це буде дешевше покупки нового телевізора (вартість подібних плат починається від 400 грн, плюс робота майстра).

Величезний плюс цього методу – ви зможете повернути до життя будь-який несправний монітор за умови, що у нього не пошкоджена матриця.

Підводні камені: найдешевші скалер-плати працюють тільки з аналоговим сигналом, тому не скупіться і відразу купуйте ті, що підтримують цифрове TV.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *