MetaLimbs – додаткова пара рук ніколи не зашкодить

dodatkova_para_ruk
378 переглядів Немає коментарів

За допомогою пари рук можна зробити величезну кількість всіляких речей, якщо, звичайно, руки ці ростуть з правильного місця. Однак багато хто з нас часом замислюються: от би мені ще пару додаткових кінцівок – тоді можна було б робити в два рази більше корисних справ. Мріяти ж не заборониш. Японські дослідники з токійського Університету Кейо вирішили відразу перейти від мрій до справи і створили допоміжні механічні руки, які назвали MetaLimbs.

Штучні кінцівки управляються за допомогою спеціальних контролерів, які надягають на ноги людини і включають в себе спеціальні відслідковують в просторі маркери, що надіваються на пальці датчики і навіть пристрій для зворотного тактильного зв’язку з маніпуляторами, щоб відчувати їх контакт з об’єктами. Точність роботи таких механічних рук досить висока, щоб, наприклад, припаювати з їх допомогою дрібні елементи на друковану плату (все це демонструється в відео трохи нижче) або ж піднести склянку з водою до рота людини, коли у нього зайняті руки, і не пролити ні краплі при цьому.

До тіла людини дві механічні руки кріпляться за допомогою особливого рюкзака. Погодьтеся – ідея проста, як п’ять копійок, але при цьому, якщо її грамотно розвинути, можна в підсумку дійсно обзавестися дуже корисними в побуті і на виробництві додатковими кінцівками. Головне мозок під все це справа підлаштувати, адже керувати відразу чотирма руками йому спочатку буде вкрай непросто. Розробники проекту MetaLimbs планують продемонструвати свої досягнення на прийдешній виставці Siggraph 2017, яка пройде в Лос-Анжелесі в кінці липня поточного року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *