Плюси і мінуси обробки платежів у криптовалютах

145 переглядів Немає коментарів

Процесинг – це діяльність з обробки платежів.
Завдяки процесинговим сервісам можна розплачуватися за покупки банківськими картами або електронними грошима. Вперше послуги процесингу були запропоновані компанією Visa в 1977 році. Через два роки аналогічну систему представила MasterCard.

Обробка платежів в криптовалюті називається криптопроцесингом. Перший криптовалютний процесор з’явився в 2011 році, коли компанія BitPay розробила рішення для продавців, охочих приймати до оплати біткойни. На даний момент існують десятки криптопроцесорів, послугами яких вже користуються великі компанії, такі як Microsoft, KFC Canada, Shopify і Dell. Платіжна система для стартапа, малої компаній чи інтернет магазину – чудово підходить криптопроцесинг.

Ставлення влади до криптопроцесингу

США. З точки зору закону криптопроцесинговий сервіс – це “бізнес, який надає фінансові послуги” (money service business). Отже, процесингові компанії зобов’язані дотримуватися вимог законів про банківську таємницю (Bank Secrecy Act), протидії відмиванню грошей (AML) та фінансуванню тероризму (CTF). Тому такі компанії вимагають повної ідентифікації особистості своїх клієнтів (KYC). Ліцензування подібних фірм здійснюється на рівні штатів. А в кінці 2017 року Дональд Трамп підписав закон, згідно з яким криптовалютні угоди будуть обкладатися податками.

Швейцарія. Бізнесу не потрібна ліцензія для прийому криптовалюти як засобу оплати за товари або послуги. Але криптопроцесори повинні дотримуватися політики AML і KYC. Відповідно до рішення Європейського Суду операції з криптовалютою не повинні обкладатися ПДВ. Відповідно, криптопроцесингові компанії не платять податок на додану вартість.

Естонія. Продавець і покупець мають законне право використовувати криптовалюту в розрахунках. Криптокомпанії розглядаються як обмінники, біржі, провайдери альтернативних засобів платежу або брокери. У будь-якому випадку така компанія повинна отримати ліцензію від підрозділу фінансової розвідки Естонії (Estonian Financial Intelligence Unit) і зареєструватися в Реєстрі господарської діяльності. ПДВ з операцій з біткойном не стягується відповідно до згаданого вище рішенням Європейського Суду.

Проблеми криптовалютних платежів

Волатильність. Через волатильності криптовалюти продати і купити біткойни по одній і тій же ціні практично неможливо. Беручи оплату в цифрових активах, продавець ризикує отримати меншу суму, ніж мав намір. Покупець же навряд чи стане охоче розлучатися з криптовалютою, яка за пару днів може помітно зрости в ціні.

Масштабованість. Суперечка дворічної давності про те, як масштабувати біткойн, привів до появи безлічі форків першої криптовалюта, однак проблема масштабованості до сих пір не вирішена.

Швидкість роботи криптовалютних систем відстає від їх фіатних аналогів. Мережа біткойна обробляє 4-5 транзакцій в секунду. Пропускна здатність мережі Ethereum становить до 30 транзакцій в секунду. Система Ripple дозволяє обробляти до 1 500 транзакцій в секунду, а EOS – до 4 000. При цьому Visa за той же час може обробити до 24 000 транзакцій.

Комісії. Якщо продавець хоче продавати товари за криптовалюту, але отримувати на свій рахунок фіатні гроші, комісії будуть оплачуватися кілька разів: спочатку покупець заплатить комісію майнерам, потім продавець заплатить комісію за відправку криптовалюти обмінним сервісам, а потім цей сервіс візьме відсоток за конвертацію криптовалюти у фіат.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *