Google запустив глобальну систему перевірки автентичності новин

Google_zapustyv_perevirk_novyn
419 переглядів Немає коментарів

Авторитетні видання завжди перевіряють достовірність наявних у них відомостей перед публікацією, але в Інтернеті кожну секунду з’являється просто неймовірна кількість нової інформації, тому самостійно відокремити щось вартісне від сумнівної інформації читачеві буває важко. Тому інтернет-гігант Google почав працювати над виявленням сумнівних новин і фактів, щоб допомогти користувачам вибирати для читання і перегляду тільки що заслуговують на довіру.


Функція перевірки фактів вже була доступна американським і британським користувачам агрегатора Google News для iOS і Android з осені минулого року, але тепер, коли система довела свою ефективність, фахівці Google вирішили розширити повноваження програми перевірки фактів, поширивши її на всі запити сервісу Google News і пошукача. Розробники системи повідомляють, що вона працює на всіх мовах.

 

Тепер поруч з виведеними після довільного запиту результатами пошуку будуть відображатися дані ресурсів, що займаються перевіркою фактів. Короткий коментар буде містити інформацію про те, хто займався перевіркою, і висновок по її підсумком – правда чи брехня, наприклад. Крім цього, новина, що пройшла перевірку, буде забезпечена відповідною позначкою «Fact Check».

 

Серед сайтів-оцінювачів правдивості новин вже числяться BBC, CNN, The Guardian, The New York Times і ще понад сто компаній.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *