Google навчила штучний інтелект передбачати майбутнє

Google_navchyla_Shtuchnyy_rozum_peredbachaty_maybutnye
395 переглядів Немає коментарів

Штучний інтелект знаходить нові і фантастичні застосування і виявляє можливості, які можуть здивувати. Потенціал штучного інтелекту настільки великий, що оцінити його справжні масштаби дуже непросто.

Нещодавно стало відомо, що один з підрозділів компанії Google займається навчанням штучного інтелекту в буквальному сенсі передбачати майбутнє і домоглася в цьому напрямку певних успіхів. Але розробники намагаються уникати таких прямих формулювань і застосовують більш нейтральну. За їх словами, ШІ отримав можливість «будувати плани на перед, використовуючи уяву». Даний алгоритм дуже складний, але може бути описаний порівняно просто.

Використовуючи перетворювач уяви, нейромережі можуть моделювати кілька можливих варіантів розвитку ситуації та вибирати з них той, який виявляється найбільш сприятливим. Такі здібності штучного розуму ще більше наближають його можливості до можливостей людини.

Як тестувалися можливості передбачення майбутнього ШІ? Перш, ніж зробити гучну заяву, інженери з DeepMind розгорнули тестування алгоритмів. Оцінити в повній мірі предикативні можливості штучного розуму вони вирішили перевірити на відомій грі Sokoban. Гра побудована так, що на перше місце ставиться вміння мислити послідовно-логічно. Учасник повинен розставляти ящики в складному лабіринті. Дуже важливо, якщо гравець допустить критичну помилку і розташує ящик неправильно, то виправити ситуацію буде вже неможливо.

Тестування проводилося у вигляді змагання між ШІ з функцією внутрішнього планування і без такого. Результати виявилися вражаючими – інноваційні нейромережі справлялися з головоломкою значно краще.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *