Голова лабораторії досліджень Apple розповів про роботу над автопілотом

systema-avtopilotu-apple
8982 переглядів Немає коментарів

Про те, що Apple працює над власною версією автопілота, вже говорили досить давно, але сама корпорація вічливо відмовчувалася, не розкриваючи ніяких подробиць про проект. Мабуть, поки просто не було про що розповідати.

Зараз же Руслан Салахутдінов, голова відділу досліджень штучного інтелекту Apple, виступив з доповіддю, в якій описав принципи роботи майбутнього автопілота і розповів про виконану роботу. Багато що з його слів вже знайоме по проектам інших компаній, але були і дійсно цікаві нововведення.

Які інноваційні продукти з України привернули найбільшу увагу учасників Kickstarter? Подробнее

Наприклад, в Apple створили унікальну систему розпізнавання об’єктів, яка відмінно справляється із завданням навіть у складних ситуаціях. Навіть якщо об’єктив камери покритий краплями дощу, що істотно ускладнює для програми огляд і розпізнавання об’єктів, система все одно чітко розраховує відстань до об’єктів і безпомилково визначає розташування пішохода. У тому числі якщо людина, що переходить дорогу, наполовину схована від камер іншим автомобілем.

Цікава і система позиціонування авто. Вона працює, локалізуючи розташування машини на місцевості, одночасно з цим створюючи детальну тривимірну карту оточення, використовуючи датчики автомобіля. Такий підхід дозволяє системі автопілота приймати чіткі рішення в складних ситуаціях, коли потрібно діяти швидко, якщо, наприклад, на дорогу вискочив необережний пішохід.

На даний момент основною метою Apple є виробництво самокерованих модулів для власного персоналу – вони допоможуть співробітникам і гостям швидше пересуватися по гігантському кампусу Apple і його околицях. Власних автомобілів Apple поки робити не збирається, тому неясно, чи стануть шатли єдиним варіантом застосування або ж автопілот застосують в інших розробках майбутнього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *