Двофакторна аутентифікація в популярних сервісах

two-factor-authentication
447 переглядів Немає коментарів

Кожен користувач повинен подбати про свою безпеку в Інтернеті. Незалежно від того, який сервіс ви використовуєте – Google, Twitter або TeamViewer, забезпечте свої акаунти за допомогою двофакторної аутентифікації.

Як налаштувати двухфакторную аутентифікацію в популярних сервісах

У наш час активного розвитку експлойтів, троянів і фішинг-загроз, користувачі повинні бути стурбовані захистом своїх облікових записів в різних сервісах. Необхідно регулярно міняти паролі і використовувати сильні, складні для підбору пароля. Однак, навіть цих заходів може бути недостатньо.

Для посиленого захисту своїх онлайн-акаунтів слід використовувати другий фактор аутентифікації. Багато інтернет-сервісів, які вже мали гіркий досвід злому, ввели двохфакторну аутентифікацію (2FA) для своїх користувачів.

Існує три основних фактора аутентифікації: щось, відоме тільки вам (наприклад, пароль), щось, чим володієте тільки ви (наприклад, апаратний токен або мобільний телефон) і будь-яка персональна характеристика (наприклад відбиток пальця або райдужна оболонка ока ). Двохфакторна аутентифікація означає, що для входу в обліковий запис використовується будь-які два з трьох описаних вище факторів.

Dostup_do_servisiv_z_two-factor-authentication

Проблема полягає в тому, що сканери відбитків пальців і інші біометричні сканери далекі від повсюдного використання для організації другого фактора аутентифікації. Тому зазвичай для додаткової аутентифікації використовується числовий код, який відправляється на ваш пристрій і може бути використаний тільки один раз.

Все більше сервісів підтримують спеціалізований додаток на смартфоні “Authenticator”. Користувач попередньо повинен налаштувати роботу сервісу з цим додатком, що використовують певний набір кодів. Використовувати додаток можна повсюдно, для його роботи навіть не потрібне активне підключення до Інтернету. Безумовним лідером серед таких програм є Google Authenticator (поширюється безкоштовно на Android і iOS). Authy і Duo Mobile призначені для виконання аналогічних завдань і відрізняються більш привабливим зовнішнім виглядом. LastPass також запустив окремий аутентифікатор LastPass Authenticator для платформ iOS, Android, Windows 10 Mobile і Windows Phone 8.1. Коди безпеки в додатках-аутентифікатор синхронізуються між обліковими записами, тому ви можете просканувати QR-код на телефоні і отримати шестизначний код доступу в браузері.

Зверніть увагу, що налаштування двофакторної аутентифікації (2FA) може порушити роботу інших сервісів. Наприклад, якщо ви налаштували двухфакторную аутентифікацію в Microsoft, то можете зіткнутися з проблемами Xbox Live в Xbox 360. У інтерфейсу Xbox немає можливості прийняти другий код доступу. У цих випадках потрібно застосувати спеціальний пароль для програми – це пароль, який генерується на основному веб-сайті для використання певної програми. Xbox Live за допомогою паролів додатків підтримує інтеграцію Facebook, Twitter, Microsoft, Yahoo, Evernote і Tumblr. На щастя, потреба в паролі додатків.

Пам’ятайте, що зловмисники постійно шукають способи для злому ваших акаунтів. Тому використання двофакторної аутентифікації хоча і забирає трохи більше часу для входу, але дозволяє уникнути серйозних проблем з вашими особистими даними.
Як включити двухфакторную аутентифікацію

Нижче представлена інструкції по включенню двофакторної аутентифікації (2FA) тільки в самих популярних сервісах і додатках.

Основні акаунти

Паролі

 • LastPass
 • Sticky Password
 • Dashlane

Соціальні мережі

Повідомлення

 • WhatsApp
 • Google Hangouts
 • Slack

Хмарні сховища

 • Dropbox
 • OneDrive
 • iCloud
 • Google Drive

Віддалений доступ

 • TeamViewer

Ігри

 • Steam
 • Xbox

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *