Connectify – Wi-Fi без роутера

connectify_logo
539 переглядів Немає коментарів

Думаю у багатьох була ситуація, коли потрібно роздати домашній або 3G інтернет через wi-fi інших пристроїв. Наприклад, телефону, планшета, плеєру. Але тут постає питання: «Де взяти необхідне обладнання?»


Завантажити Connectify_176


Не сперечаюся, купівлею роутера її можна вирішити, але навіщо його купувати, коли, можливо, у вас вже є все необхідне, щоб створити власну точку доступу? Так було і в моїй ситуації і я тільки недавно дізнався про це. Отже, представляю вашій увазі програму Connectify, яка дозволити «розшарити» будь-який ваш інтернет для доступу його іншим пристроям.


Як це працює?

 Wi-fi адаптери можуть працювати в двох напрямках: або приймати інтернет, або ж роздавати існуючий. Про це я задумався, коли ще андроїди навчилися «роздавати» 3G-інтернет, а потім і iOS. По суті, а що в них «роутерного»? Нічого, тільки один wi-fi чіп, який здатний не тільки взяти, але і віддати інтернет, поділитися ним з іншими пристроями. За логікою очевидно, що будь-який пристрій, оснащений wi-fi модулем, може служити точкою доступу. У мене такий пристрій є, можливо такий пристрій є і у вас. Це … ноутбук 🙂


 Як створити точку доступу без роутера?

Попереджаю одразу – програма підтримує ТІЛЬКИ Windows OS 7 (Seven)

Так була створена програма Connectify, що дозволяє ділитися будь-яким (кабельним, adsl, оптоволоконним, 3G) інтернет-з’єднанням з іншими пристроями, оснащеними wi-fi модулем, посередництвом вбудованої або підключеної wi-fi карти.

Також варто відзначити, що пристроєм може служити не тільки ноутбук. Настільний ПК з wi-fi-картою теж годиться.
Де скачати, скільки коштує?

Програма абсолютно безкоштовна. Завантажити свіжу версію ви можете на офіційному сайті, АЛЕ я раджу вам цього не робити! Парадокс, але в більш нових версіях програми часто зустрічаються баги з доступними підключеннями. Тому, раджу вам завантажити версію програми, яка особисто у мене вже довгий час стабільно працює.

З установкою проблем виникнути не повинно: вона елементарна і не вимагає лише стандартних дій. Після установки, раджу перезавантажити ноутбук / комп’ютер.

Тепер, після завантаження OS, в треї буде «висіти» значок програми Connectify з перекресленим кружком, що означає відсутність активної точки доступу

znachok_prohramy_Connectify

Натисніть на значок і ви побачите головне вікно програми

holovne_vikno_prohramy

Все дуже просто:

WiFIi Name – це ім’я створюваної точки доступу
Passphrase – пароль до створюваної точки доступу
Internet – тут ми зупинимося докладніше тому цей пункт досить важливий

в графі Internet, ви вибираєте який інтернет ви збираєтеся «роздавати»

vybir_dzherela_internetu

Якщо ви хочете поділитися оптоволоконним або ADSL-інтернетом, то вибирайте Підключення по локальній мережі.

Далі нам обов’язково потрібно включити «Бездротове мережеве з’єднання» і «Бездротове мережеве з’єднання 2» (воно склалося автоматично при установці Connectify), а також сам wi-fi. Зазвичай кнопка включення мережі wi-fi знаходиться на корпусі ноутбука. Втім, вам напевно не складе труднощів включити wi-fi і через інтерфейс OS.

vklyuchyty_«Bezdrotove_merezheve_z'yednannya»

Після виконання цих дій, ви можете натиснути на Start Hotspot

Ось і все готово. В треї ви побачите значок вай-фай з’єднання

znachok_vay-fay_z'yednannya

А у вікні програми відобразиться статус «Status» і тип з’єднання «Access Point»

Vidobrazhayetʹsya_status_Pidklyuchennya

Також у вкладці з підключеннями будуть відображатися два активних «Поточних підключення»: обраний вами інтернет для роздачі і ваша точка доступу

aktyvni_Pidklyuchennya

Можете підключати пристрої та користуватися інтернетом. При підключенні, пристрій відображається окремо в графі «Connected Clients» (там же і IP-адреса), а близько значка з фай-ваем в треї ви побачите зображення чоловічка

vidobrazheni_Pidklyuchennyavidobrazheni_Pidklyuchennya_ «Connected Clients»

Варто сказати, що ви можете одночасно користуватися роздаються інтернетом і на комп’ютері, і на підключеному до точки пристрої. Іншими словами після «розшарювання» інтернет з комп’ютера нікуди не дівається. Він залишається доступним і на комп’ютері, і на підключеному через wi-fi пристрої.

Можливі проблеми та їх вирішення

Перше, з чим ви можете зіткнутися, це падаюче з’єднання. Для вирішення пройдіть в Панель керування \ Мережа та Інтернет \ Центр управління мережами і загальним доступом \ Зміна параметрів адаптера. Зайдіть у властивості «Бездротове мережеве з’єднання 2» і далі «Налаштувати» біля вашого wi-fi адаптера. У моєму випадку таким є «Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter». Після на вкладці «Управління електроживленням» ЗНІМІТЬ галочку навпроти «Дозволити відключення пристрою для економії енергії».

Друге, з чим ви можете зіткнутися, це помилка створення точки доступу. Причин може бути багато, але ви можете перевірити наступні, основні моменти: вимкніть брандмауер Windows через Панель управління \ Всі елементи панелі керування \ Брандмауер Windows. Якщо є сторонні брандмауери, то раджу вам їх теж на час відключити тому вони можуть блокувати з’єднання.

Третє – це відсутність будь-якого підключення в списку доступних для «розшарювання». В такому випадку, раджу вам завантажити саме ту версію програми, про яку я писав вище. Ще раз даю на неї посилання: ТУТ.

Якщо ви зіткнулися з якоюсь помилкою НЕ описаної в цьому невеликому FAQ, то пишіть в коментарях нижче під статтею. Постараюся допомогти.
підсумок

Connectify – чудова програма, яка напевно стане вам у пригоді. Можливо вам буде простіше купити роутер і роздавати інтернет через нього, але так дешевше буде, якщо у вас оптоволоконний або ADSL-інтернет, а ось, наприклад, 3G-роутер вже стоїть досить дорого в порівнянні зі звичайним. Щоб його не купувати, буде достатньо мати usb-модем.

Я ж просто збираюся замовити на eBay wi-fi адаптер (коштує такий зовсім недорого) для свого комп’ютера і роздавати 3G-інтернет використовуючи програму Connectify. Навіщо витрачатися на 3G-роутер? Вірно?

P.S. Також є версія програми Connectify для пристроїв, під керуванням OS Android. Я не пробував особисто, але думаю, що вона, так само як і комп’ютерна, дозволяє поділитися інтернетом з іншими пристроями.


Плюси:

роздача будь-якого способу доступу в інтернет … досить мати комп’ютер / ноутбук з wi-fi адаптером
простий і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс програми
програма безкоштовна
є версія для OS Android

Мінуси:

відсутність підтримки OS Macintosh і Linux
для роботи точки доступу необхідно, щоб комп’ютер був включений

Загалом, підсумок такий: якщо у вас є хоч якесь інтернет підключення, комп’ютер або ноутбук з wi-fi, то зовсім не обов’язково купувати роутер для «розшарювання» вашого інтернету. Досить встановити програму Connectify, яка відмінно з цим впорається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *