Чи переходити з Chrome на Firefox Quantum?

new-firefox
854 переглядів Немає коментарів

З виходом Firefox Quantum браузер від Mozilla став швидше і більш сучасним. Розглянемо основні переваги нової версії Firefox над своїм головним конкурентом – Google Chrome.

Вже минув цілий місяць з моменту  релізу Firefox 57 або Firefox Quantum.

Це найбільше і інноваційне оновлення веб-браузера Mozilla за останні роки. Firefox став швидше і більш сучасною. Розглянемо основні переваги нової версії браузера над своїм головним конкурентом – Google Chrome.
Firefox знову став швидким

Firefox знову став швидким

Найдавніші користувачі пам’ятають Firefox за проектом Phoenix, який був запущений в далекому 2002 році. В ті часи новий браузер виглядав дуже виграшно по продуктивності в порівнянні з повільним Internet Explorer. Однак, після виходу Chrome, браузер Google зміг відібрати корону у Firefox. Він був швидшим, безпечнішим і використовував всі можливості сучасного апаратного забезпечення.

firefox-shvydkyy

Однак, останні зусилля розробників Mozilla виявилися не марними – браузер дійсно став швидше. Firefox Quantum запускає процес, який обробляє призначений для користувача інтерфейс, окремо від чотирьох “тематичних процесів”, які відповідають за рендеринг веб-сторінок у відкритих вкладках. Це означає, що важкі, насиченим елементами веб-сторінки більше не зможуть сповільнити інтерфейс Firefox. Крім того, нова багатопроцесна архітектура Firefox дозволяє обмежити збиток від потенційної шкідливої ​​сторінки в разі експлуатації уразливості. За заявами Mozilla. обмеження в 4 процесу дозволяє використовувати на 30 відсотків менше пам’яті, ніж Chrome.

Реклама: Интернет магазин “SG Office” – детектори валют для візуального визначення, чи справжні банкноти, цінні папери, документи, акцизні й спеціальні марки….

 

Виходячи з власного досвіду використання, можна стверджувати, що Firefox Quantum працює так само швидко, як і Chrome. Зараз мова не йде про результати синтетичних тестах, а тільки про суб’єктивні відчуття. Mozilla планує більш глибоку інтеграцію експериментального движка Servo в майбутніх версіях. На даному етапі реалізований тільки новий движок CSS, тому найближчим часом можна очікувати подальші поліпшення продуктивності.

Текст виглядає краще в Firefox

У порівнянні з Mozilla Firefox, Microsoft Edge і багатьма настільними додатками Windows, текст в Chrome виглядає не кращим чином. Ви можете перевірити це самі. Просто відкрийте в Chrome і в Firefox простенький сайт example.com. Шрифти в Chrome будуть виглядати світліше і тонше, ніж у Firefox.

Текст в Firefox більш приємний для читання і виглядає органічніше на тлі інших додатків Windows.

Залежно від вашого дисплея параметри програми ви можете побачити невелику різницю, але вона буде все одно помітна.

Розширення в Firefox вміють більше

Давнім користувачам Firefox напевно не сподобалося одне з нововведень 57-ій версії – повна відмова від XUL і перехід на розширення WebExtensions. Класичні розширення XUL мали повний доступ до інтерфейсу Firefox, в результати чого вони були дуже потужними і функціональними, але могли призводити до проблем стабільності браузера. На жаль, вони не повністю сумісні з сучасною багатопроцесною архітектурою Firefox і функціями пісочниці.

firefox-dodatky

Проте, навіть після серйозної переробки платформи розширень, плагінів Firefox доступні деякі функції, які не підтримуються в Chrome. Наприклад, Firefox має зручну бічну панель для перегляду ваших закладок та історії, яка може використовуватися розширеннями для відображення додаткової інформації. Наприклад, розширення Tree Style Tab, створює вертикальну панель вкладок, що відмінно підходить для систем з широкоекранними моніторами.


Connectify – Wi-Fi без роутера


Сподіваємося, для Firefox з’явиться більше потужних і функціональних розширень. Звичайно, в більшості своїй плагіни WebExtensions ідентичні в Chrome і Firefox, але деякі з них можуть використовувати більш широкі можливості, пропоновані Firefox.

Функціональність

У Firefox також доступний режим читання, який можна знайти в інших сучасних браузерах, таких як Apple Safari і Microsoft Edge. Це не нова функція для Firefox, але в Chrome вона до сих пір відсутня. Розробники Chrome тестували аналогічну опцію кілька років тому, але це ні до чого не привело.

Щоб отримати доступ до режиму читання, ви просто вирушаєте на веб-сторінку, яка містить статтю, і клацніть по іконці “Перейти в Вид читання”, яка з’являється в правій частині адресного рядка. Ви отримуєте мінімальну сторінку без будь-яких зображень, відеороликів, фонів або інших елементів веб-сторінки, які заважають читання.

Звичайно, ви можете отримати цю функцію в Chrome з розширенням браузера, але це хороший приклад додавання Mozilla функції, яку Google просто не хоче додавати в Chrome.

Firefox Sync, мобільні додатки і відправка вкладок

Firefox, також, як і Chrome, пропонує функцію синхронізації даних між комп’ютерами і мобільними пристроями. Ви зможете отримувати доступ до закладок і відкривати вкладки, перебуваючи далеко від свого ПК. Офіційні додатки Firefox доступні для iPhone, iPad і Android.

Деякі функції роботи з мобільними пристроями доступні тільки в Firefox. У меню дій Firefox присутня опція “Відправити вкладку на пристрій”, яка дозволяє відкрити потрібну вкладку на прив’язаному до аккаунту Firefox пристрої, наприклад, на смартфоні або ноутбуці. Це дуже зручно.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *