Чи достатньо бути просто обережним в інтернеті?

macbook_iphone-5
1248 переглядів Немає коментарів

Коли мова заходить про доцільність антивірусного захисту, то всі користувачі діляться на два табори – одні стверджують, що їм не потрібен ніякий захист, тому що вони дуже обережні в мережі і керуються здоровим глуздом, а інші схильні вважати, що в наш час антивірусний захист є необхідністю.

Думка про те, що антивіруси потрібні тільки для безвідповідальних користувачів Windows є лише міфом. В епоху, коли уразливості нульового дня виявляються і продаються кримінальним угрупованням з тривожною частотою, навіть самі обережні користувачі уразливі.

Здоровий глузд – відмінне доповнення

Багато людей помилково вважають, що вони можуть заразити комп’ютер шкідливою програмою тільки, якщо будуть завантажувати підозрілі файли, використовувати застаріле програмне забезпечення, відвідувати сумнівні сайти або допускати інші потенційно небезпечні речі, наприклад, активацію плагін Java в браузері. Це в корені не вірно. Найпопулярніші способи поширення шкідливих програм не є єдиними.

Варто згадати про експлойти нульового дня – уразливості, які спочатку виявляють кіберзлочинці. На спеціальних заходах, таких як Pwn2Own і Pwnium, учасникам пропонується поставити під загрозу повністю справне програмне забезпечення, таке як Chrome, Firefox, Internet Explorer, Adobe Flash за фінансову винагороду. Ці браузери і плагіни неминуче падають, оскільки учасники використовують непропатчені уразливості, щоб порушити безпеку продуктів.

Як правило, недоліки виправляються відразу ж після виявлення, але неминуче з’являються нові уразливості.

Іншими словами, ваш комп’ютер може бути заражений тільки за рахунок відвідування певного сайту. Причому в наші дні навіть надійні сайти можуть бути зламані за допомогою рекламних блоків або уразливості системи управління контентом – повірте, це трапляється регулярно.

Антивірус – останній рівень захисту

Якщо веб-сайт використовує уразливість безпеки вашого браузера або плагіна для злому комп’ютера, то в разі успішної атаки на ваш пристрій можуть бути встановлені кейлогери, трояни, руткіти та інші види шкідливих об’єктів. Сучасні шкідливі програми контролюються переважно організованою злочинністю і призначені для збору фінансової інформації або використання комп’ютера у великій бот-мережі.

Якщо 0-day уразливість в програмному забезпеченні, дає зловмисникам можливість заразити шкідливим ПЗ вашу систему, антивірус стає останнім рівнем захисту. Звичайно, антивірус не може захистити вас від уразливості в іншій програмі або плагіні, але, швидше за все, зможе виявити і додати в карантин шкідливу програму, перш ніж вона завдасть якоїсь шкоди.

Антивірус не повинен бути вашим єдиним рівнем захисту (правила безпечного серфінгу також відіграють важливу роль), але він необхідний як одна з ланок грамотної стратегії безпеки. Складно знайти причини, щоб не використовувати антивірус в Windows.

Навіщо відмовлятися від антивіруса?

Деякі люди вважають, що антивірусне програмне забезпечення є важким і серйозно уповільнює роботу вашого комп’ютера. Це, безумовно, вірно для деяких антивірусних програм. Старі версії Norton і McAfee дійсно знижували швидкодію комп’ютерів сильніше, ніж будь-який вірус. Крім того, деякі сучасні антивірусні програми сповнені рекламних повідомлень і мотиваторів до купівлі додаткових продуктів і додаткових можливостей, що може дратувати користувачів.

Тим не менш, останнім часом ситуація поліпшується. Комп’ютери стали настільки швидкими, що антивірусне програмне забезпечення не навантажує їх, як раніше.

Крім того, сучасна операційна система Windows 10 включає повноцінний безкоштовний антивірус у своєму ядрі, що гарантує дбайливе ставлення до ресурсів комп’ютера. Він не пропонує для установки додаткові програми, не показує оголошення і не збирається вам нічого продавати.

Обережність не завадить

Антивірус є лише одним з рівнів безпеки. Ні одна антивірусна програма не ідеальна, що підтверджується незалежними тестуваннями. Якщо ви не проявляєте обережність, ви можете заразитися вірусами, навіть якщо використовуєте антивірус.

Будьте обережні з файлами, які ви завантажуєте і запускаєте, оновлюйте своє програмне забезпечення, видаляйте вразливе програмне забезпечення, таке як Java, і т. д., але не відмовляйтеся від антивірусного захисту тільки тому, що ви досить обережні. Уразливість нульового дня в браузері або плагіні може відкрити двері для зараження, а антивірус стане останнім рівнем захисту.

Шкідливе ПЗ сильно змінилося за останній час. Тепер більша частина загроз створюється організованою злочинністю для отримання фінансової вигоди. Антивірусне програмне забезпечення допомагає вам залишатися на крок попереду щодо зловмисників, а це важлива підстава для його використання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *