Чому гальмує Андроїд, і що робити якщо Андроїд гальмує?

Android_robot_i_smartfon
681 переглядів Немає коментарів

Багато користувачів висловлюють свої нарікання з приводу того, як швидко знижується продуктивність і швидкодію гаджетів на ОС Андроїд, після порівняно недовгою експлуатації. Дана інструкція допоможе Вам відповісти на найпоширеніший питання: чому гальмує Андроїд, і що робити якщо смартфон / планшет почав гальмувати?

Але почати хотілося б з невеликого передмови. Смартфон, ще недавно будучи рідкістю і показником статусу, став річчю першої необхідності, яку можна знайти в кишені не тільки у заможних і солідних людей, а й у тих, хто не може похвалитися великими доходами. Найбільш популярними стали надійні пристрої, що працюють на ОС Android. Її (операційну систему) можна назвати по істині народною. ОС Андроїд розвивається і стає все більш досконалою та зручною для користувача. Число її переваг зростає від версії до версії, але є і певні мінуси.


Як швидко знайти свій смартфон? Google в допомогу!


Швидкодія може помітно знизитися і доставити багато не приємних моментів. Чи не запускаються / запускаються зі значними затримками додатки, екран перестає слухатися дотиків, мимовільні перезавантаження – все це може вивести на нерви найтерплячіших власників смартфонів / планшетів. І тут є і суб’єктивні причини, які залежать від того, як користувач ставиться до свого смартфону. Багатьом хотілося, щоб їх гаджет працював так само швидко, як тільки що куплений. Тому багато хто задається питанням: – чому гальмує Андроїд, і що робити якщо Андроїд гальмує? А потрібно то виконувати кілька нехитрих, але обов’язкових прийомів і все буде “ОК”.

Проводимо оптимізацію пристрою!

Перш, ніж приступити до необхідних процедур, потрібно зрозуміти, що смартфон є якась подоба комп’ютера. А раз так, то для мобільних пристроїв справедливі ті ж принципи, що і для ПК. Виходячи з цього і потрібно приступати до оптимізації, яка полягає у виконанні тих же дій, які користувач виконує, якщо бажає зробити стаціонарний ПК, або лептоп швидше.

Як і комп’ютер, смартфон, що працює на ОС Андроїд, поступово насичується «сміттям», не потрібними файлами, які і гальмують гаджет і не дають йому працювати так само жваво, як це було в перші тижні після покупки. Значить, потрібно позбутися від всього баласту і тоді смартфон «оживе».

Оптимізація зводиться до видалення всіх невикористовуваних програм з пам’яті пристрою. Це, насправді, необхідно і корисно. В крайньому випадку можна додатки, які використовуються епізодично, завантажувати «разово», а після того, як воно стає непотрібним, видаляти.

Багато хто зберігають велику колекцію особистих фотографій прямо на пристрої. Це абсолютно марно і так само уповільнює його. Тому що б  більше не ставити питання чому гальмує Андроїд, хорошим ходом стане переміщення фотоматеріалів в «хмару». Із встановлених програм це сервіс Google Фото, який буде дбайливо зберігати все, що вам не потрібно в даний момент.

Так само суворо потрібно вчинити і з усім іншим, що може бути «гальмом». Потрібно уважно придивитися до невживаних і порожнім папок і вмісту папки Downloads. Вона повинна бути очищена від файлів. Зайшовши в налаштування ОС, в розділ пам’ять, сховище тощо, потрібно видалити кеш, і робити це бажано раз на місяць.

Соціальні мережі стали мега популярними «вбивцями» не тільки часу проведеного в них, але і пам’яті, заряду акумулятора і в загальному всього гаджета. Відмовитися від них не просто, та й не потрібно. Просто користуйтеся ними НЕ через додаток, який в фоновому режимі споживає ресурси пристрою, а через браузер, який встановлений в кожному пристрої. Один раз введіть адресу тієї чи іншої мережі, будь то facebook.com чи instagram.com і збережіть закладку.

Чому ж ще гальмує Андроїд?

Потім, потрібно подивитися, що у вас знаходиться на робочому столі. Мається на увазі різні віджети. Вони досить зручні для користувача і дають йому більше можливостей, але, якщо можливості смартфона обмежені, то їх повинно бути, як можна менше. Віджети «жеруть», і так небагаті, ресурси бюджетних смартфонів і здорово знижують швидкодію, що і призводить до гальмування пристрою.

Android_rozryvae_RAM

Поширеною помилкою багатьох користувачів є те, що вони встановлюють різні додатки, нібито очищають ОЗУ пристроїв. Користь від програм типу Cleaner (CCleaner для Windows)  вельми сумнівна, а шкода видно на обличчя – додатки-очисники віднімають дуже багато мегабайт у оперативної пам’яті, в процесі очищення. Результат – пристрій «гальмує» ще більше!

Досить радикальним і дієвим засобом «лікування» повільних смартфонів є виконання скидання всіх налаштувань пристрою. Активація даної функції доступна в меню гаджета, в розділі «Скидання і відновлення».

Запорука успішної оптимізації – ретельна підготовка!

Дане твердження виглядає цілком логічно. Як і до будь-якої відповідальної процедури, до оптимізації пристрою потрібно готуватися. Потрібно постаратися зробити так, щоб після оптимізації всі дані залишилися в цілості.

ihrashke_Android_v_ruci

Перед скиданням пристрою потрібно подбати про те, щоб контакти були синхронізовані з вашим обліковим записом Google, СМС-повідомлення, що зберігаються в телефоні, можна експортувати на електронну поштову скриньку, картинки і фотографії можна зберегти в одному з хмарних сервісів. Так само потрібно подбати про паролі додатків і акаунтів соціальних мереж – всі вони зникнуть після скидання.

Виконавши все це, можна приступати до виконання скидання налаштувань. У більшості випадків така процедура дозволяє пристойно прискорити пристрій. Якщо ви досвідчений користувач і на «ти» з мобільного електронікою, то кращі результати дасть чистка даних і кешей через режим рекавери, або зовсім заміна прошивки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *