Apple зійшла зі шляху інновацій

apple_logo
397 переглядів Немає коментарів

Після декількох місяців очікування і нескінченних обговорень щорічний вересневий захід Apple (NASDAQ: AAPL), на якому компанія традиційно представляє нові продукти і нові ітерації існуючих пристроїв, відповіла на безліч запитань споживачів і інвесторів про 10-й ювілейний смартфоні і шляхи його подальшого розвитку.

У нещодавно збудованому на території кампусу компанії (в парку Apple) театрі Стіва Джобса генеральний директор Тім Кук і кілька його старших віце-президентів показали, що вони вважають майбутнім Apple. Багато хто вважає, що з точки зору смартфонів вчорашня презентація, можливо, стала найбільшою подією за минулі роки. Однак не всі в цьому не настільки впевнені.

Apple TV, Apple Watch

Спочатку були представлені Apple TV 4K і новітня версія годинника Apple.

У квартальних звітах Apple обидва пристрої відносяться до однієї категорії – «інші продукти». Разом вони забезпечили $ 9,6 млрд доходу за перші дев’ять місяців цього року або 5,5% від загального доходу Apple.

Це не означає, що вони не важливі для компанії, оскільки в цьому році їх показники покращилися на 10%. Швидше, це вказує на те, що споживачі ще не повністю взяли ці два продукти.

Apple TV 4K буде підтримувати відтворення відеороликів в дозволі 4К і буде оснащений підтримкою розширеного динамічного діапазону Dolby Vision і HDR10. Це не можна назвати інновацією, але для Apple TV важливо не відставати від конкурентів. Це також не приведе до негайних змін ситуації, але це важливий крок в довгостроковій перспективі, оскільки все більше користувачів набувають телевізори 4K.


Facebook представила нові 360-градусні камери


Новітня модель годинника Apple Watch отримала модуль стільникового зв’язку, а це означає, що під час бігу або при виконанні дрібних доручень, годинник – це все, що вам потрібно. Це великий крок вперед в рамках категорії носяться пристроїв Apple і він може допомогти переконати споживачів в зручності використання і корисності годинника.

Ми очікуємо, що власникам годинників Apple сподобається це оновлення, а нові користувачі будуть притягнуті можливостями, що відкривають модуль стільникового зв’язку.

Однак ці продукти – просто крапля в морі в порівнянні з тим, про що хотіли почути більшість шанувальників Apple, а також постійних споживачів – новому (а точніше нових) iPhone. На безпрецедентною основі Apple представила відразу три нові телефони.

iPhone 8, iPhone 8Plus, iPhone X

Після  презентації нам стало ясно, що Apple спочатку не планувала випускати iPhone X. Ми вважаємо, що Apple хотіла б продовжити той же цикл, якому слідувала зазвичай, просто представивши iPhone 8 і 8S. Проте галас навколо десятої річниці iPhone і чутки, що розкривають елементи того, що виявилося iPhone X, змусили показати пристрій.

iPhone8

Ось ряд підтверджень цієї теорії. По-перше, iPhone X ще не схвалений FCC. Кожен новий телефон повинен відповідати вимогам FCC, перш ніж він може бути випущений в продаж. Процедура затвердження зазвичай займає кілька тижнів, але це серйозне питання. Компанія відзначила це питання під час вчорашнього прес-релізу: «Це пристрій не може бути продано або здано в оренду, поки не буде отримано дозвіл».

Будь-які збої в процесі затвердження можуть відсунути дату виходу на ринок. Apple оголосила про те, що телефон з’явиться у продажу 3 листопада, і це показує, що компанія впевнена в сертифікації пристрою, але також сигналізує про те, що вони ще не були готові до презентації смартфона.

Аналогічно, дати попереднього замовлення і виходу в продаж трохи далі від моменту презентації, ніж в попередні роки. Користувачі вперше побачили iPhone X , а попередні замовлення почнуть прийматися тільки через півтора місяці, 27 жовтня, і, як згадувалося вище, відвантаження пристроїв почнеться через тиждень після цього – 3 листопада.

Нарешті, iPhone X буде випущений в дуже обмеженій кількості, принаймні спочатку, що демонструє, що Apple не встигла повністю підготуватися до презентації пристрою.

Таким чином, замість того, чого ми очікували – воістину революційного смартфона – ми отримали два звичайних поновлення і щось більше схоже на концепт нового телефону, ніж реальний готовий для ринку продукт. Після всієї піднятою галасу це виглядає розчаровано.

Здається, що Apple відхилилася від свого інноваційного шляху. Ми підозрювали це протягом останніх двох років, але вчорашній захід підтвердило це. Apple дійсно не збиралася нас дивувати новим смартфоном до того, як очікування ринку змусили компанію уявити пристрій, але навіть воно викликає відчуття «сирого» продукту.

Кілька років тому, коли Apple хотіла впроваджувати інновації і компанія робила ставку на iPhone, це вийшло у неї відмінно. В даний час Apple не була готова і не планувала ставити на iPhone X як на інновацію, і нам також не варто цього робити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *