А ваш браузер захищений від веб-майнінгу?

363 перегляди Немає коментарів

Криптоджекінг – відносно новий тип загроз в Інтернеті. Під даним терміном маються на увазі випадки використання веб-сайтами обчислювальних потужностей пристроїв відвідувачів сайту для видобутку криптовалюти.

Користувачі можуть помітити щось недобре, якщо їх комп’ютер раптово став працювати дуже повільно, а швидкості обертання кулерів досягли максимальних значень.

Найголовніша проблема криптоджекінга пов’язана з тим, що майнінг цифрових валют відбувається проти волі користувача. Сайти приховано запускають скрипти майнерів для використання ресурсів комп’ютерів відвідувачів. У користувачів часто немає можливості відмовитися від даного процесу, і вони навіть не розуміють, що відбувається.

Веб-ресурси використовують скрипти майнерів як спосіб монетизації. Операції видобутку криптовалюти відбуваються у фоновому режимі і не заважають завантаженні основного вмісту сайту.

Браузерні розширення також можуть завантажувати криптомайнери. Вони працюють у фоновому режимі також, як і скрипти.

Тест захисту проти криптоджекінга

Браузер Opera першим отримав захист від веб-майнерів. В контент-фільтр браузера були додані чорні списки відомих сервісів для веб-майнінгу.

Інженери Opera Software також створили окремий сайт – https://cryptojackingtest.com/, який дозволяє перевірити ефективність захисту вашого браузера проти криптомайнерів.

Відвідайте сайт і натисніть кнопку Start для запуску тесту. Процес майнінгу триватиме кілька секунд. У підсумку ви точно дізнаєтесь, чи захищений ваш браузер від веб-майнерів чи ні.

Примітно, що на момент написання статті за наданою статистикою 79.7% користувачів, які скористалися сервісом, були захищені від даного виду загроз.

Захист від Майнінг

Користувачам, які виявилися не захищені, можна дати кілька рекомендацій:

  • Використовуйте браузерні розширення для захисту проти JS-скриптів майнерів. Наприклад, NoScript і uMatrix.
  • Використовуйте браузер Opera з вбудованим контент-фільтром або Антибаннер для Google Chrome, Mozilla Firefox і Microsoft Edge.
  • Використовуйте антивірус для захисту проти скриптів майнерів. Наприклад Norton Security.
  • Встановіть розширення проти майнерів. Наприклад, розширення No Coin, доступне для Google Chrome, Mozilla Firefox і Opera.
  • Вимкніть JavaScript на сумнівних сайтах.

Відзначимо, що тест Opera перевіряє захист тільки від скрипта CoinHive. Зберігається ймовірність, що ваш браузер може бути уразливий для аналогічних скриптів. Зазвичай для блокування нових майнінг сервісів може знадобитися деякий час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *