7 секретних посилань – все, що Гугл знає про вас

572 переглядів Немає коментарів

Не секрет, що переважна кількість IT-компаній мають прямо таки маніакальним бажанням відстежувати дії споживачів своїх продуктів. Тобто нас, звичайних користувачів. Наприклад, багато здогадуються, а деякі знають напевно, що навіть найпоширеніша операційна система Windows представляє із себе, по суті, одне суцільне величезне шпигунське ПЗ.

Чи не краще, а мабуть, навіть ще гірше з цим ситуація і у Всесвітній Павутині. І тут до числа найбільш «цікавих», природно, відноситься корпорація Google, яка фіксує і зберігає все, до чого тільки здатна дотягнутися.

Природно, всю накопичену інформацію Google тобі ніколи не покаже. Але ось деяку її частину можна буде глянути «хоча б краєчком ока», якщо пройти по тим семи посиланнях, які я для тебе опублікую нижче.

Щоб мати можливість реально подивитися свої дані, повинен бути діючий акаунт в будь-якому із сервісів Google. Це може бути акк в «g-mail» або на Youtube, в соціальній мережі Google+ або Hangouts, Google Docs або аккаунт в твоєму смартфоні на Android, або який-небудь ще – без різниці, і ти зміг авторизуватися з цими даними по кожній із  посилань.


Популярні поштові сервіси і переадресація


Отже, почнемо з початку:

1. Твій профіль – саме таким Google тебе бачить

Це твій загальний «портрет», і всі дані для нього ти заповнюєш САМ. Природно, можна збрехати. Тільки навіщо? Та й підозрюю, що Google має і інші механізми верифікації твоїх даних, в яких він тобі ніколи не зізнається.

Тут є твій вік, стать, інтереси і т. Д. І т. П. Відомості тут збираються для того, щоб показувати найбільш релевантну (тобто цікаву тільки тобі) рекламу в таких сервісах від Google, як Пошук, Gmail, YouTube і Google Maps. Це, як би, офіційна версія роз’яснень.

До речі, всі дані на цій сторінці ти зможеш поміняти сам. А заодно злегка налаштувати показ реклами або взагалі його відключити. Маленьке уточнення – це не означає, що якщо ти тут щось зовсім відключити, то реклами більше не буде. Буде, ще як буде. Просто рекламні оголошення стануть сипатися підряд без розбору, абсолютно не враховую, цікавить тебе це чи ні.

ПЕРШЕ ПОСИЛАННЯ

2. Як Google відстежує твої переміщення по місту

Якщо ти чиниш щасливим володарем смартфона або планшета на Android, то «корпорація добра» може відстежувати всі твої переміщення по точним географічних координат з жорсткою прив’язкою за часом – всі твої пригоди, подорожі і поїздки, аж до дайвінгу на Червоному морі або походу в найближчий ларьок за баночкою пива для пересохлого горла. Або вечірніх проводів нової знайомої до будинку, плавно перетекшего в ранкову каву в її суспільстві – у неї теж є смартфон на Андроїд, правда? – І ваші з нею географічні координати в розумінні Google всю ніч накладалися один на одного.

google_sledit_za_toboyi

ДРУГЕ ПОСИЛАННЯ

3. Все, чим ти цікавився у Всесвітній Павутині

Не секрет, що кожен пошуковий запит, який ми скармливаем сервісу Google, зберігається практично навічно.

І зберігаються не тільки безпосередні запити, але і всі дані про рекламу, по якій ми натискаємо. І все це знову використовується знову ж для показу тобі реклами.

Настійно рекомендую досліджувати сторінку найуважнішим чином – тут можна задати варіанти сортування по датах, видам, тематиці і т. П. Пошук за картинками, словами і т. Д. Що дозволить тобі провести мінімальний аналіз. А також вивчити свої улюблені сайти і запити (грунтуючись на історії пошуку, природно).

ТРЕТЄ ПОСИЛАННЯ

4. Всі пристрої, які підключалися до твого аккаунту – твої і чужі

Все, що тут знаходиться, стосується в першу чергу безпеки. Потрапивши сюди, ти зможеш побачити зведену інфу про всі пристрої, які підключалися до твого акку, і «пильним оком» визначити, твої вони були або бродив хтось чужий.

google.com/device-activity

По кліку на будь-якому з показаних девайсів розгортається більш детальна інформація – можна глянути IP-адресу підключеного, час з’єднання, версію браузера, операційну систему і т. п. І навіть побачити геолокацію, місце, звідки йшло підключення. А якщо це був не ти, то тут же можна спробувати визначити, де географічно знаходиться в даний момент той самий пристрій, яке підключався до твого аккаунту. Правда, шанси визначити це 50/50.

До речі, аналогічні зведення можна отримати і в окремих сервісах Google. Наприклад, на сторінці Gmail внизу є лінк «Додаткова інформація». Натиснувши на нього, отримаєш схожу інфу.

ЧЕТВЕРТЕ ПОСИЛАННЯ

5. Всі програми і розширення, які мають доступ до твоїх даними в Google.

До речі, додатки, тут відмічені, не тільки мають цей самий доступ, але і можуть використовувати твої дані взагалі без будь-яких обмежень. Прогледівши список уважно – а чи треба тобі таке? Може, в цьому переліку ти і побачиш ті самі софтина, які давно збирався прибити, та «все руки не доходили». Можливо «дійдуть» зараз.

В крайньому випадку, на цій сторінці у багатьох сторонніх програм можна, як мінімум, відкликати дозвіл використовувати твої дані.

П’ЯТЕ ПОСИЛАННЯ

6. Історія пошуку і перегляду на YouTube

Все, що ти шукав на знаменитому відеохостингу, а також, що вже знайшов і дивився – кумедних котиків, або навпаки, не зовсім котиків!

Переключитися між показом твоїх пошукових запитів і вже переглянутих роликами можна вгорі. Там же можна знайти кнопки, які очищають всю твою історію, а також кнопки, які пригнічують запис твоїх пригод на YouTube (правда, буде чи ні працювати це відключення записи, я гарантувати не можу – можливо, запис буде відбуватися як і раніше, ось тільки тобі буде показуватися порожня сторінка, нібито твої пригоди більше не фіксуються).

ШОСТЕ ПОСИЛАННЯ

7. Синхронізація особистих даних

Користуєшся ти браузером Google Chrome на своєму настільному ПК, або ж мобільному пристрої – неважливо, будь-яка його версія через певні проміжки часу автоматично синхронізується через Мережу. При цьому всі старанно зібрані браузером про тебе дані передаються і зберігаються на серверах Google.

Дані ці можуть бути різними – наприклад, твої паролі, закладки, відвідані сайти і т. Д. І т. П. Зрозуміло, все це можна якось налаштувати, вибрати, що синхронізувати, а що ні. Але чи багато хто з нас з цим переймаються? А деякі так взагалі про це навіть не підозрюють.

Ну а взагалі, вирішуючи питання синхронізації своїх даних між різними пристроями, краще не використовувати сторонніх інтернет-посередників, а робити це безпосередньо між девайсами. В крайньому випадку, юзати онлайн-сервіси, на яких можливо залучити додаткові заходи щодо збереження особистих даних. Але це теми вже інших серйозних і немаленьких статей.

СЬОМЕ ПОСИЛАННЯ


Всі твої дані з Google можна експортувати, щоб не поспішаючи розібратися з ними «в теплій і затишній домашній обстановці».

google_takeout

ПОСИЛАННЯ

Дивись, розбирайся. На цій сторінці Google дозволяє експортувати практично всі твої дані – контакти, листи, закладки, файли з Google Drive, відео YouTube, календарі, завдання, історію пригод оффлайн і т. Д. – Вибирай і налаштовуй умови експорту.

Все вбрання можна завантажити на інший сайт, або зберегти у власному архіві. У другому випадку ти отримаєш кілька zip-файлів, які зможеш використовувати на свій розсуд.

Наприклад, для довідки: обраний формат vCard дозволить тобі відкрити свої контакти в переважній кількості поштових клієнтів, включаючи Microsoft Outlook і Apple Mail.

Насправді всі ці посилання секретними зовсім не є. Вони є, і їх ні від кого не ховають. Однак у своєму щоденному використанні сервісів Google мало хто з нас звертає на них увагу, тим більше, що зазвичай туляться вони скромненько де-небудь в самому непримітному кутку сторінки.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *