5 універсальних правил безпеки в Інтернеті

mul'tyasni_virusy
462 перегляди Немає коментарів

В наші дні всесвітня мережа Інтернет – це величезний і невичерпне джерело доходу для сотень мільйонів людей.Щодня за допомогою електронних платіжних систем відбувається безліч платежів і переказів, а загальний оборот віртуальних валют обчислюється в мільярдах доларів.

Не дивно, що в якості поля для незаконної діяльності шахраї все частіше вибирають знеособлену глобальну мережу.

Можна без перебільшення сказати, що питання про те, як захистити комп’ютер від вірусів і не допустити потрапляння персональних даних в чужі руки, гостро стоїть практично перед кожним користувачем.І жертвувати комфортом або кровно заробленими грошима в прагненні убезпечити себе зовсім не обов’язково. Досить дотримуватися п’яти простих правил, які в підсумку дадуть набагато більший рівень безпеки, ніж безкоштовний антивірус або навіть дорогий комплекс захисних програм.

Заразитися з Web-сторінки неможливо

Добрий десяток сучасних браузерів в даний час борються за чільну роль на комп’ютері користувача. Гонка за лідерство йде сувора і не терпить помилок, адже в кінцевому підсумку на кону величезні суми грошей. Адже ніякі антивірусні програми, що продаються безпосередньо, не дають десятої частки прибутку одержуваної виробниками провідних браузерів.Чи варто дивуватися, що різні уразливості, відомі в народі як «дірки» в безпеці, у випадку з браузерами абсолютно неприйнятні. Вони дуже швидко виявляються спільнотою програмістів і здатні сильно зіпсувати репутацію як завгодно популярного продукту, яким щодня користуються мільйони людей.

Сьогодні всі процеси, що відбуваються у вкладках браузера, фізично не здатні вирватися за межі його вікна. Не секрет, що зловмисники вигадують все нові і нові способи зараження комп’ютерів: вбудовують в сторінки сайтів анімацію нібито показує форматування вінчестера, показують фіктивну перевірку, в результаті якої «знаходяться» десятки особливо небезпечних вірусів або імітують вимогу оновити флеш-плеєр.

smayluk_flash_playeraМета цих обманних дій, спонукати жалісливого відвідувача завантажити на свій комп’ютер нібито необхідну йому програму, під виглядом якої поширюється вірус. Тому, переглядаючи сторінки Інтернету, пам’ятайте, якою б важливою, загрозливою або вимогливою не здавалося показана вам інформація, вона не здатна нашкодити комп’ютеру. Щоб заразити персональний комп’ютер, необхідно обов’язково завантажити виконуваний файл, а також запустити його і саме цього домагаються шахраї.

Контролюйте джерело файлів

Отже, виконуваний файл викачаний і очікує запуску. Чи можна вже зараз спрогнозувати або перевірити, чи буде він небезпечний?Так можна.Важкий і витратний спосіб – це завантажити антивірус, встановити і просканувати програму. При цьому завжди є ймовірність, що загроза не буде розпізнано, так як сигнатури з таким кодом ще немає в базі. Якщо вже перевіряти, то робити це ефективніше за допомогою відразу десятка утиліт.Таку можливість представляють кілька сервісів.Кращими по праву є наступні два: VirusTotal і Metadefender. Перший має зручну утиліту Uploader, яка дозволяє швидко відправляти файли на перевірку. Другий сервіс пропонує розширення для браузерів. У цьому випадку захист програм відбувається автоматично, так як на перевірку відправляється будь завантажений з інтернету файл.

analiz_procesiv_na_pk_utylitoyu_virustotal

Перевірка файлів за допомогою VirusTotal Uploader

Друга грандіозна небезпека для особистих даних – це функція автозапуску змінного носія. Дорогі антивірусні програми вміють розпізнавати і перехоплювати загрозу до того, як шкідливий код принесе шкоди даним. Однак не дати запуститися шкідливій програмі з підключеної флешки або зовнішнього диска здатна і невелика безкоштовна програма Autorun Virus Remover. Вона може бути запущена в момент необхідності і споживає мізерну частку ресурсів комп’ютера. При цьому Windows буде захищена при підключенні абсолютно будь-якого USB-пристрою, що має власну пам’ять.

Перевіряйте рівень довіри до відвідуваного сайту

В інтернеті існує безліч сервісів, де кожен користувач може поставити оцінку будь-якого сайту, а також поділитися своєю думкою про його корисності. Популярний англомовний ресурс MyWOT (від англомовного My Web of Trust – моя довірена мережа) збирає статистику думок користувачів, в якій відображена безпеку порталів, а також придатність для перегляду дітьми. Щоб відразу розібратися в тому, як захистити комп’ютер від вірусів за допомогою Web On Trust, необхідно знайти і встановити розширення для свого браузера. На жаль, даний ресурс надає деяку кількість платних послуг, тому повністю покладатися на його оцінку не варто.
Загальна риса всіх перерахованих вище сервісів – це можливість перевірити, чи бували у інших людей випадки зараження при відвідуванні конкретної сторінки і поділитися особистим досвідом, отриманим при відвідуванні сайтів та співробітництво з адміністрацією. Подібна інформація буде дуже корисна при складанні особистої думки про новий знайденому порталі, а також допоможуть уникнути труднощів надалі.

Ілюзія безпеки від псевдоантівірусів

Що може бути гірше, ніж впевненість в ненадійній речі? Пробні версії платних пакетів антивірусів, а також їх безкоштовні аналоги створені, щоб викликати у споживача довіру. Тому така програма працює швидко, сканує файли блискавично, а місця займає мало. Чим жертвує в даному випадку розробник, а згодом і користувач, неважко здогадатися. Після реєстрації платної підписки швидкість сканування, а разом з ним і комп’ютера, помітно падає.

Як правило, скачати антивірус подібного роду простіше простого, та й відрізнити подібну пустушку від дійсно функціональної програми теж не складно. Буквально з моменту першого запуску користувач буде сповіщений про доступні добровільні пожертвування, глобально і усіляких одноразових покупках. Ця нав’язлива реклама нікуди не дінеться, поки оплата не буде доведена. З іншого боку великі імениті компанії займатися подібним не будуть. Їм легше інвестувати малу частку свого доходу в повноцінні безкоштовні версії, щоб збільшити свій прибуток в майбутньому.

Файервол не дасть вкрасти дані

Назва даного виду програм перекладається як “Стіна вогню“, що цілком відповідає призначенню – блокувати вихід в інтернет для додатків, які не були додані в білий список і припиняти несанкціонований доступ ззовні. Основна відмінність даного виду програм – це скромні вимоги до системних ресурсів при величезній користі. У той час, як антивірусні програми в пошуках шкідливого коду споживають досить багато пам’яті, а також забирають процесорний час, файрвол здатний просто знешкодити більшість шкідливих програм.

Призначення більшості троянів (Троян SpyDealer загрожує півмільярду смартфонів на Андроїд ), кейлоггеров і черв’яків – це стеження за діями користувача, а так само злодійство особистих даних, паролів і ключів платіжних сервісів. Однак вкрадену інформацію необхідно передати на адресу одержувача. Файрвол повідомить, коли, що і куди намагаються передати програми і з яким адресою встановлюються з’єднання. Від самого користувача буде потрібно відібрати знайомі і потрібні програми, дозволивши їм доступ в інтернет і заблокувати невідомі.


Думаю, все вищесказане переконливо доводить, що уважність користувача і розуміння елементарних принципів роботи мережі Інтернет може не тільки заощадити гроші, але і підвищити впевненість в користуванні комп’ютером. Сама по собі Web-сторінка не здатна заразити ПК, основна небезпека виходить від завантажених на комп’ютер виконуваних файлів. Останні необхідно ретельно перевіряти за допомогою онлайн-систем визначення вірусів або відомих антивірусів. Також не зайвим буде ознайомитися з думкою інших користувачів про ресурс, яким доводиться користуватися вперше, а також з якого було завантажено ПО. Сподіватися на совість розробника, що пропонує безкоштовний антивірус, краще не варто. А якщо «зловредів» все-таки вдасться пробратися на комп’ютер, злодійство даних може бути легко припинено одним з безлічі безкоштовних файрволів, установкою якого потрібно потурбуватися заздалегідь. Безпечного вам серфінгу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *