4G на Місяці планує запустити Nokia

353 перегляди Немає коментарів

Незважаючи на досить хороший розвиток стільникового зв’язку і мобільного інтернету, на Землі до сих пір залишається безліч місць, звідки вийти на зв’язок не так вже й просто.

У зв’язку з цим намір фірми Nokia розгорнути на Місяці точку зв’язку стандарту 4G може виглядати непотрібною тратою коштів. Але насправді ця космічна місія може стати маленьким кроком для Nokia і величезним кроком для всього людства.


Реклама: Інтернетмагазин Zeto https://zeto.com.ua/найбільший каталог запчастин для ноутбуків в Україні.


У 2019 групою інженерів з Німеччини під назвою PTScientists планується запуск на Місяць розвідувального апарату за допомогою ракети-носія SpaceX Falcon 9. Метою експедиції є посадка модуля Autonomous Landing and Navigation Module (ALINA) в місці, яке розташовується недалеко від місця посадки місії Apollo 11 . в ході цієї місії модуль доставить 2 місяцеходу Audi lunar Quattro, які повинні будуть досліджувати область посадки і доїхати до Lunar Rover, залишеного в ході місії Apollo 11.

Саме тут в гру і вступає Nokia. Справа в тому, що місяцеходи Audi lunar Quattro є вкрай маленькими і легкими апаратами (їхня вага становить приблизно 30 кілограмів), що накладає певні обмеження на розмір бортових елементів живлення, передавачів та іншого обладнання. Крім того, для передачі сигналу високої якості на далекі відстані потрібні великі витрати енергії.

Audi-lunar-Quattro

Для вирішення вищеописаних проблем фахівці Nokia почали розробку базової станції Ultra Compact Network з низьким енергоспоживанням. Завдяки їй на Місяці запрацює перша 4G-мережа на частоті 1800 мегагерц. Вона з’єднає місяцеходи з посадковим модулем, який і буде передавати отримані від місяцеходів дані на Землю. Для зв’язку буде використовуватися стандартний Internet Protocol (IP). При цьому заявлена ​​швидкість передачі даних буде коливатися в межах від 100 мегабіт в секунду до 1 гігабіта в секунду. Як заявляють фахівці Nokia, мобільна місячна мережу дозволить транслювати HD-відео через сервер групи PTScientists.

«Людство рано чи пізно покине рідну планету, і воно повинно підготувати всю необхідну інфраструктуру. Під час нашої місячної місії ми випробуємо і перевіримо роботу елементів першої спеціалізованої системи космічних телекомунікацій з використанням технології LTE ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *